Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye 2021 yılına sessiz girdi!

Tüm dünyayı etkisi alan koronavirüs salgını gölgesinde Türkiye de yeni yıla sessiz girdi. Cadde ve sokaklarda sessizlik hakim vatandaşlar 2021'i evlerinde karşıladı.

Türkiye 2021 yılına sessiz girdi!

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının damga vurduğu 2020 yılının uğurlandığı son saatlerde Türkiye 2021 yılına sessiz girdi.

Kovid-19 mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından cadde ve sokaklar boş kaldı. 

BURSA 2021'İ SESSİZ KARŞILADI

Bursa 2021'e sessiz girdi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla vatandaşların kalabalık olarak bulunduğu meydan, cadde ve yollar sessizliğe büründü.

Polis ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında başkent genelinde saat 21.00'de başlayan kısıtlama doğrultusunda ana caddeler başta olmak üzere, tüm noktalarda denetim yaptı.

Araçlarıyla seyahat eden vatandaşların izin belgelerini kontrol eden ekipler vatandaşların yeni yılını kutladı.

Bu arada yeni yılın ilk dakikalarında Bursa'nın bazı noktalarında havai fişek sesleri duyuldu.

ANKARA

Önceki yıllarda Ankaralıların kutlama için yoğun olarak bulunduğu 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Bahçeli ve Tunalı Hilmi Caddesi gibi yerler sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kaldı.

İSTANBUL

Tüm dünyada etkisini sürdüren korona virüsü sebebiyle alınan önlemler kapsamında Megakent İstanbul 2021 yılına sessiz girdi. Daha önce özellikle tarihi meydanlarda ve İstanbul Boğazı'nda yapılan kutlamalar yerini sessizliğe bıraktı.Megakent İstanbul saatler 00.01 göstermesi ile 2021 yılına girdi. Alınan önlemler kapsamında herhangi bir kutlama yapılmadı.

Saat 21.00'da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte vatandaşlar yılbaşını evlerinde geçirdi. Daha önce özellikle tarihi meydanlarda ve İstanbul Boğazı'nda yapılan havai fişek kutlamaları yerini sessizliğe bıraktı.Yılbaşı kutlamalarının İstanbul'daki adresi İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı da bu yıl sessizliğe büründü. Korona virüs tedbirleri kapsamında 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla İstiklal Caddesi tamamen boşaldı.

Her yılbaşında insan selinin yaşandığı ünlü cadde, bir anda ıssız kaldı. Polis ve zabıta ekipleri Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ne turistlerin de girişine izin vermedi. Meydan ve çevresi yaya ulaşımına kapatılarak sıkı güvenlik önlemi alındı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!