Geri Türk Yıldızları Osmanlı Devleti'nin ilk başşehri Bursa'da uçtu

Türk Yıldızları Osmanlı Devleti'nin ilk başşehri Bursa'da uçtu

Koyunhisar zaferinin 719. yıldönümü, Türk Yıldızları'nın Osmanlı'nın ilk başşehri Bursa Yenişehir semalarında gerçekleştirdiği gösteriler ve mevlid-i şerif ile anıldı.

27 Temmuz 2021 Salı, 14:03 - Bursa Bölge
A
Türk Yıldızları Osmanlı Devleti'nin ilk başşehri Bursa'da uçtu
00:47 Türk Yıldızları Osmanlı Devleti'nin ilk başşehri Bursa'da uçtu

İLGİLİ VİDEO

Türk Yıldızları Osmanlı Devleti'nin ilk başşehri Bursa'da uçtu

Türk Yıldızları'nın Bursa'nın Yenişehir ilçesinde gerçekleştirilen uçuşlar renkli görüntülere sahip oldu.

Gösteriye destek veren Millî Savunma Bakanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Türk Yıldızlarının yaklaşık 20 dakika ilçe etrafında yaptığı muhteşem gösteriler mest etti.

Türk Yıldızlarının gerçekleştirdiği gösterileri takip eden vatandaşlar belediyeye teşekkür etti.

Koyunhisar köyünde okunan mevlid-i şerif sonrası konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, "Yenişehir ovasındaki Bafeus/Koyunhisar muharebesi, 18 Temmuz ve 27 Temmuz 1302 tarihleri arasında Osmanlı Devleti ile Bizans İmparatorluğunun yaptığı ilk savaş olarak tarih kayıtlarına geçmiştir. Koyunhisar zaferi, Osman Gazi ve yiğitlerine ve onların evlatlarına Bursa'nın, Edirne'nin, İstanbul'un kapısını açmıştır. Bu büyük zaferin coşkusunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere büyük destek veren başta Millî Savunma Bakanlığımız ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na, Türk Yıldızları ekibine ve ilçe halkımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


27 Temmuz 2021 Salı, 14:03
A