Geri Trabzonspor Kulübü'nden sert açıklama

Trabzonspor Kulübü'nden sert açıklama

Trabzonspor Kulübü'nden, UEFA Tahkim Kurulu kararlarının açıklanmasının ardından sert bir açıklama yapıldı.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 19:39 - Spor
A
Trabzonspor Kulübü'nden sert açıklama

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada sert ifadeler kullanılırken, 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun Trabzonspor adına tescil edilmesi gerektiğinin altı çizildi. Açıklama şöyle:

"UEFA Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu karar sonrası, karanlık ilişkilerle Türk futbolunu kirletenlerin, pervasızca çalmış oldukları haklarımızı, sanki kendi haklarıymışçasına, yüzsüzce kamuoyuna yansıtmaları kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti'nin adli makamlarını, devletin polisini suçlu gibi göstermeye çalışan bu kişiler, kendilerine yakışan sözüm ona ilkeleriyle, bu süreçte tüm enstrümanları bittikten sonra, şimdi de futbolcularını kullanarak ne kadar çaresizlik içinde olduklarını göstermiş oldu.

Bilinmelidir ki; haklı olduğumuz bu dava da sessizliğimizin tek sebebi UEFA sürecinin tamamlamasını beklemeyi tercih etmemizdir.

''TFF HAKKIMIZ OLAN ŞAMPİYONLUĞU BİZE TESLİM EDECEKTİR''

Süreç tamamlandıktan sonra, yanlış kararlarından dönecek olan Türkiye Futbol Federasyonu da hakkımız olan şampiyonluğu bize teslim edecektir. Emek hırsızlarının, sahibi olmadıkları bir hak için her türlü tutarsız ve mesnetsiz davranış içinde bulunan bu kişilerin eylemlerini hesaba katanların, hakkımızı vermedikleri takdirde, hem Trabzonspor'un milyonlarca sevdalısının hem de ahlaklı temiz futbol paydaşlarının eylemlerinin önüne nasıl geçeceğini merak ediyoruz."

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 19:39
A