Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Trabzonspor'a yeni başkan adayı!

25-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak Trabzonspor Olağanüst Genel Kurulu'nda bir isim daha başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Trabzonspor'a yeni başkan adayı!

Trabzonspor'da 25-26 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongre öncesinde Metin Atasoy da başkan adaylığını açıkladı. Atasoy, Sadri Şener'e hakkını helal etmeyeceğini söyledi.

Trabzon'da düzenlediği geniş katılımlı basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Metin Atasoy, Trabzonspor tarihinin en kaotik durumunu yaşadığını belirterek şunları söyledi:
"250 milyon lira borç ve sıfır kasa var. Tüm gelirler 2015 sonuna kadar temlik altında. Elde pazarlanacak hiçbir şey yok. Trabzonspor bütçe yapamıyor. Trabzonspor'un aktifinde sadece kazandığı maçlardan aldığı para oluyor. Bankalar da kredi teminatı olarak bunu kabul etmiyor. UEFA kriterleri Demokles'in kılıcı gibi duruyor ortada. Son 8 yılda yöneticilerin Trabzonspor'a borç olarak verdiği rakam 1 milyon 800 bin lira. Oysa bütçe 100 milyon lira civarında. Sayın Başkan'a hakkımı helal etmeyeceğim. Hangi düşünceyle, hangi sorumluluk anlayışıyla bu duruma getirdiler kulübü?"

"20 yıl önce ben yöneticilik yaparken de aynı insanlar vardı, şimdi de aynı insanlar var. Kimlikleri değiştiremediğiniz sürece sistemleri değiştiremezsiniz. Yerimizi bir an önce çağdaş ve enerjik bir nesle teslim etmek için yola çıktık. İlk hedefimiz Trabzonspor'u ufku geniş bir jenerasyonu devretmektir. 100 kişilik gençlik parlamentosu kuracağız. Eski ve yeni yöneticiler, eski başkanların katkılarıyla Trabzonspor senatosu kuracağız."

KAZIM KOYUNCU TRİBÜNÜ KURACAĞIZ
Ekibiyle birlikte ipi göğüsleyeceğine inandığını da vurgulayan Metin Atasoy, "Trabzonspor yarışmacı olmalıdır. Bu sene bir kaos yaşadık. Tanrı bir daha göstermesin. Ama bunun sebebi futbolcular değildi. Akyazı stadı Trabzonspor için yapılıyorsa kulüp bunun bir yerinde mutlaka olmalıdır. Trabzonspor'u yönetme şansına sahip olursak da Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun yıkılmaması için elimizden geleni yapacağız. Tribünlere büyük firmaların adını değil, intihar eden taraftarımız Mehmet Dalman'ın ve müziğin büyük ustası Kazım Koyuncu'nun isimlerini vereceğiz" dedi.
 

O KUPA BU ŞEHRE YA GELECEK YA GELECEK
Trabzonspor'un şampiyonluğunun çalındığını da vurgulayan Metin Atasoy, "Çocuklarımızın gururu rencide edildi. Birileri bunu örtbas etmeye çalıştı. Hiçbir siyasi yanım yok. Bu konuda nereye kadar mücadele edebilirsek oraya kadar gideceğiz. Şampiyonluğumuzu siyaseten çalanlardan siyaseten, hukuken çalanlardan hukuken isteyeceğiz. Eğer barış istiyorsanız bu kupa Trabzonspor'un müzesinde olmalıdır. O kupa bu şehre ya gelecek ya gelecek" ifadesini kullandı.
Metin Atasoy'un basın toplantısına Muhittin Öztürk, Salih Alpaslan, Erdal Atalay, Süleyman Atal başta olmak üzere bir çok eski yönetici de katılarak destek verdi. Trabzonspor'da daha önce İbrahim Hacıosmanoğlu, Muharrem Usta, Hakan Kulaçoğlu ve Emre Aksoy da başkan adaylıklarını açıklamıştı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!