Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tofaş üretime ara veriyor!

TÜRKİYE ihracatının lokomotifi konumunda bulunan otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Tofaş, bakım ve revizyon çalışmaları nedeniyle tatile giriyor.

Tofaş üretime ara veriyor!

 Toplam 6 bin 202 çalışanı bulunan Tofaş, 29 Temmuz-08 Ağustos tarihleri arasında, iki vardiya halinde gerçekleştiridiği üretimine ara verecek. Bursa'da bulunan ve 6 bin 245 personeli ile üç vardiya halinde çalışan Oyak Renault'da ise işçiler, 12-29 Ağustos tarihlerinde izne ayrılacak. Bu süre içersinde fabrikadaki makinelerin bakım ve revizyonları nöbetçi personel tarafından gerçekleştirilecek.

Türkiye ihracatında aslan payını alan otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Tofaş ve Oyak Renault, bakım ve revizyon nedeniyle çalışanlarını izne çıkarıyor. Yıllık izin dolayısıyla 29 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında üretim yapmayacak Tofaş, bu dönemde, nöbetçi personel ile sadece fabrikadaki bakım ve revizyon çalışmalarını gerçekleştirecek. 2 vardiyada toplam 6 bin 202 çalışanı bulunan Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında Fiat Linea, Fiat Doblo ve MCV (Fiat Fiorino ve diğer markalar için hafif ticari araç) modelleri üretiliyor. Tofaş geçen yıl Bursa'daki fabrikasında 256 bin 428 bin araç üretirken, 154 bin 68 araç ihracatı gerçekleştirdi.

OYAK RENAULT DA İZNE AYIRIYOR

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Oyak Renault Fabrikası çalışanları ise 12-29 Ağustos tarihleri arasında izine ayrılacak. Üretimin durduğu süre içersinde fabrikadaki makinelerin bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecek. Bünyesinde 6 bin 245 işçi bulunan Oyak Renault, fabrikada üç vardiyada, Megane Hatchback, yeni Clio, yeni Clio Sport Tourer, Fluence ve Elektrikli Fluence üretimi yapıyor.

Oyak Renault geçen yıl 310 bin 602 araç, 260 bin 601 motor, 243 bin 281 de vites kutusu üretti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!