Geri Timsah Arena satılsın teklifi

Timsah Arena satılsın teklifi

Muhalefet grup sözcüleri, gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, halk arasında Timsah Arena olarak bilinen Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun devlete satılarak harcanan paranın geri alınmasını teklif etti.

13 Mayıs 2019 Pazartesi, 16:33 - Bursa Bölge
A
Timsah Arena satılsın teklifi

SEFA BALABAN - BURCU SEKMEN / BURSADABUGÜN

31 Mart seçimlerinden sonra gerçekleşen büyükşehir meclisine muhalefet grup sözcülerinin sözleri damga vurdu.Büyükşehir gündeminde BUSKİ'nin 100 milyonluk, mali hizmetlerin de 250 milyonluk kredi kullanma teklifi sunuldu. Bunun üzerine muhalefet sözcüleri söz alarak çarpıcı bir teklif sundu.Teklifte, "Timsah Arena'ya harcanan 500 milyon Bursa'nın hakkı. Bu stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilsin. Bu konuyu şimdi oylamaya sunalım. Bursa'nın hakkı olan para bize gelsin. Boşuna kredi çekmeyelim" denildi.


Bu teklif üzerine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da "Şimdi oylama yapma durumu yok. Ben gerekli görüşmelerimi yapıyorum. Değil stadı, bu şehir için belediye binasını, ceketimi dahi satarım" dedi. Bu konuşmanın ardından meclise gelen diğer önergeler kabul edildi ve görüşmeler sona erdi.


 

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


13 Mayıs 2019 Pazartesi, 16:33
A