Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"'Tekrar şampiyonluğa oynayacağız"

SİVASSPOR Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Yeni sezonda başarı ve istikrar artık bizim adımız olacak. Tekrar şampiyonluğa oynayacağız" dedi.

'''Tekrar şampiyonluğa oynayacağız''

Başkan Mecnun Otyakmaz, DHA'ya (Doğan Haber Ajansı) yaptığı özel açıklamada takımının Sivas'ta yaptığı ilk etap kampından son derece memnun olduğunu söyledi. Teknik direktörleri Roberto Carlos'un çok kısa sürede Sivas'a ve Sivasspor'a uyum sağlamasına kendisinin de çok şaşırdığını belirten Başkan Mecnun Otyakmaz, şöyle konuştu:

"Carlos göreve başladığı günden bu yana sıcak tavırları ve hareketleri ile herkesin gönlünde taht kurdu. Hem futbolcularla hem de kulüp çalışanları ile çok iyi anlaşıyor. Onlarla şakalaşıyor. Bunu gördükçe bizde mutlu oluyoruz."

'ARTIK BİZİM İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR'

Roberto Carlos'un teknik direktör olarak takımın başına geçmesi ile Sivasspor için yeni bir dönemin başladığını belirten Başkan Otyakmaz, şöyle devam etti:

"Sivasspor, bir duraklama dönemi geçirdi. Elimizdeki şampiyonluğu kaçırdık. O günler artık geride kaldı. Şimdi bizim için yeni bir dönem başlıyor. Yeniden şampiyonluğa oynayacağız. Bunun için de her açıdan güçlü bir Sivasspor oluşturmak gerekiyor. Bu zamana kadar Sivassporlu zengin iş adamlarının yanına gitmedik. Ama artık kapılarını çalacağız. Destek isteyeceğiz. Başarı ancak güçler birleşir ise olur. Destek olmadan başarı gelmez."

'CARLOS, NEŞELİ AMA OTORİTER'

Roberto Carlos'u her yönü ile harika ve kişilikli bir insan olarak nitelendiren Başkan Otyakmaz, şunları söyledi:

"Dışarıdan baktığınız zaman gerçekten çok neşeli, sempatik, sıcak kanlı birisi. Ancak göreve başladığı günden bu yana gözlemlediğim kadarıyla otoriter bir görüntü sergiliyor. Ama ben şundan çok eminim. Roberto Carlos Sivasspor'da bir çok başarıya imza atacak. İnşallah dünya futbolu iyi bir teknik direktör kazanır."

'TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR'

Transfer çalışmalarının da devam ettiğini anlatan Başkan Otyakmaz, bu konuda şöyle dedi:

"Yabancı oyuncu transferi konusunda aceleci davranmıyoruz. Çünkü teknik direktörümüz Roberto Carlos yabancı oyuncu transferleri ile bizzat kendisi ilgileniyor. Bizim de görüştüğümüz yerli futbolcularımız var. Bunlar anlaştıkça takıma katlımıyla başlayacaklar. Transfer konusunda isim vermiyorum. İsim çıktığı zaman görüşmeler zora giriyor."

SİVASSPOR HOLLANDA'DA

Birinci etap kamp çalışmalarına 5 Temmuz'da Sivas'ta kulüp tesislerinde başlayan Sivasspor, kampı tamamladı. 3 gün izin verilen futbolcular, bugün İstanbul'da toplanarak Hollanda'nın Amsterdam kentine gitti. 18 gün sürecek Hollanda kampında 4 hazırlık maçı oynayacak olan Sivasspor, dönüşünde yeni sezon hazırlıklarını kulüp tesislerinde sürdürecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!