Geri Tekirdağ'da geri dönüşüm fabrikasında yangın!

Tekirdağ'da geri dönüşüm fabrikasında yangın!

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren plastik granül geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın iki saatte kontrol altına alındı. Bu 2021'in ilk altı ayında geri dönüşüm tesislerinde çıkan 70'inci yangın oldu.

18 Temmuz 2021 Pazar, 15:01 - Güncel
A
Tekirdağ'da geri dönüşüm fabrikasında yangın!

Tekirdağ'ın Ergene ilçesi sınırları içerisinde yer alan Velimeşe Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir geri dönüşüm fabrikasında plastik malzemelerin depolandığı alanda yangın çıktı.

Fabrikanın üretim bölümüne de sirayet eden ve gökyüzünü kaplayan siyah dumanlara neden olan yangın Tekirdağ, Ergene, Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı itfaiye ekipleri ile belediyelere ait su tankerlerinin müdahalesiyle önce kontrol altına alındı ardından da söndürüldü.

 FABRİKA KULLANILMAZ HALE GELDİ

İki saatte söndürülen yangının ardından fabrikanın büyük bölümü kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. 

 Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, fabrikaya gelerek yetkililerden bilgi aldı. Taşçı, yangının itfaiye ekiplerinin kısa sürede gelmesiyle kontrol altına alındığını belirterek, "Yangın çıkmasıyla olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gelmiş ve müdahale edilmiştir. Kısa sürede itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak söndürmüş ve soğutma çalışmalarını tamamlamıştır" dedi.

Geri dönüşüm tesislerinde çıkan yangınların hiçbir sektörde rastlanmayacak sıklıkta çıkması dikkat çekici hale geldi. Çevre örgütlerinin derlediği bilgilere göre geri dönüşüm tesislerinde 2018 yılında 10, 2019 yılında 39, 2020 yılında 65 ve 2021 yılının sadece ilk 6 ayında 69 yangın çıktı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


18 Temmuz 2021 Pazar, 15:01
A