Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tekin: Gezi ruhu arkamda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, adaylığı gündemde olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e eleştirilerde bulunarak, "Gezi Parkı ruhu da arkamda" dedi.

Tekin: Gezi ruhu arkamda

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, NTV'ye değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin aday adaylığını açıkladıktan sonra çok sayıda tebrik aldığını söyledi. Tekin'i kutlamak için Genel Merkez'e Ankara dışından gelenler de oldu.

Tekin, şöyle konuştu: "Ben partili olan-olmayan herkesten çok ciddi destek alıyorum. Herkese çok teşekkür ederim. İstanbul'un ciddi sorunlarının üstesinden gelmek için adayım. Benim rakibim, mevcut iktidardır. Mücadele edeceğim alan iktidar alanıdır."

Gürsel Tekin, ismi CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü hedef aldı.

Gezi Parkı olaylarına yeteri kadar destek vermediğini savunduğu Sarıgül'e yüklenen Tekin, "Gezi Parkı ruhu da arkamda" diye konuştu.

Gürsel Tekin, aday olamaması halinde partisinin İstanbul adayına destek vereceğini ifade etti.

Tekin, "CHP'nin adayı kim olursa olsun, elbette bizim için aslolan CHP'nin iktidarıdır" dedi.

Öte yandan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'in adaylığını açıklamasıyla ilgili bir soruya karşılık "Gayet iyi" demekle yetindi.

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylık konusunun Cuma günü basına kapalı gerçekleştirilecek grup toplantısında gündeme gelmesi bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!