Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Taşıdıkları kömürler taş çıkınca...

Bursa'dan taşıdıkları 50 tonluk kömür taş çıkan iki kamyoncunun başına gelmeyen kalmadı. Sırasıyla Siirt ve Mardin'e gidip tekrar malı yükledikleri Bursa'ya geri gelen iki şoför, yedieminlerin de kabul etmediği taşları boşaltamadıkları için günlerdir iş yapamıyor.

Taşıdıkları kömürler taş çıkınca...

İddiaya göre, Adana'da yaşayan Habip Alptekin (48) ve Gaziantep'te ikamet eden Hasan Polat (44), 12 gün önce Bursa Nakliyeciler Sitesi'ne teminat yatırıp, İnegöl ilçesinden toplam 50 tonluk kömürü TIR'larına yükleyerek Mardin'deki alıcısına götürmek için yola çıktı.
Mardin'deki firma, kömürlerin çöp olduğunu ifade ederek malı almadı. Bunun üzerine iki kamyoncu, işi aldıkları Bursa'daki firma yetkilisini telefonla arayıp durumu aktırdı. Bu kez de malı Mardin'deki yediemine götürmeleri istenen Alptekin ve Polat, yine yollara düştü. Oradaki yediemin de taşları almayınca şaşkına dönen iki kamyoncu, çaresiz tekrar telefona sarılıp kömürlerin sahiplerini aradı. Telefondaki yetkili, şoförlerden sözde kömürleri Bursa'ya geri getirmelerini istedi.
Onca yolu tekrar kateden iki kamyoncu, Bursa'ya geldiklerinde söz konusu yetkiliyi arayıp bilgi vermek istedi ancak şahsın telefonuna ulaşamadı. Aynı numarayı defalarca kez arayan iki arkadaş, dolandırıldıklarını anlayınca soluğu İnegöl Adliyesi'nde aldı. Başlarından geçenleri savcıya anlatan iki arkadaş, şüphelilerin cezalandırılmasını istedi. 10 gün içinde 4 bin kilometre yol katettiklerini, 10'ar bin liraya yakın akaryakıt masrafları olduğunu ifade eden kamyoncular, geçimini sağladıkları TIR'ların halen boşaltamadıklarını ifade ederek yetkililere seslendi.
Bir çocuk babası Habip Alptekin, İnegöl Adliyesi'nin ardından Bursa Adliyesi'ne TIR'lardaki kömürlerin boşaltılması hususunda mahkeme kararı almak için müracaat ettiklerini belirterek, "Zararımız bir tarafa, geçimimizi sağlamak için TIR'la çalışmak zorundayız fakat İnegöl Adliyesi'ndeki hakim buna karar verecek kişinin bizim işi aldığımız firma Bursa merkezli olduğu için Bursa Adliyesi olduğunu söyledi. Biz de Bursa Adliyesi'ne başvurduk. Hakim çekilen ihtar söz konusu firmaya ulaşmadığı için TIR'ların boşaltılması talebini reddetti. Çalmadığımız kapı, gitmediğimiz yer kalmadı. Yetkililer, sesimize kulak versin. Zaten dolandırılarak bir mağduriyet yaşadık. Bir de şimdi mağdur ediliyoruz. 'Biz hırsızı bıraktık. Hırsız bizi bırakmadı' Şimdi ne yapacağız?" diye konuştu.
5 çocuk babası Hasan Polat da TIR'da yüklü olan sözde kömürleri göstererek, "Bunların başta kömüre benzemediğini yetkiliye bildirdik. Bize, 'Onlar yüksek kalorili kömür. Mardin'deki beton firması alacak' dedi. Bırakın Siirt'teki firmayı, bunları Mardin'deki yediemin bile almadı. 12 gündür buralardayız. Şimdi biz bu kömürleri ne yapacağız?" diye konuşarak yetkililerin seslerine kulak vermesini istedi.

Taşıdıkları kömürler taş çıkınca... Taşıdıkları kömürler taş çıkınca... Taşıdıkları kömürler taş çıkınca... Taşıdıkları kömürler taş çıkınca... Taşıdıkları kömürler taş çıkınca...
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!