Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tabutu görünce fenalaştı

Ergenekon Tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, 04.45 sularında Zonguldak'taki baba ocağına geldi.

Tabutu görünce fenalaştı

72 saatlik izin talebinin kabul edilmesinin ardından gece 22.00 sıralarında Silivri Cezaevi'nden Zonguldak'a yola çıkan CHP Zonguldak Milletvekili ve Ergenekon Tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın ambulansı sabaha karşı 04.45 sıralarında Zonguldak'a ulaştı. Yolun sisli olması sebebiyle saatte 80 kilometre hızla gelen ambulansa, 25 kişilik sivil ve çok sayıda jandarma konvoyu eşlik etti.

Bahçelievler Mahallesi Yıldız Sokak'ta bulunan babaocağına gelen Haberal, önce bir süre ambulansta bekletilirken, jandarmalardan güvenlik koridoru oluşturuldu. Bu sırada aile ile gerginlik yaşandı. İndiği ambulanstan ilk olarak kardeşi Ali Haberal'ı kucaklayıp öpen Mehmet Haberal, ardından oğlu Erkan Haberal'ı kucakladı. Daha sonra aile üyeleri ile kucaklaşan Mehmet Haberal, yakınlarının yardımı ile merdivenleri korkuluklarına tutunarak çıktı. Geniş güvenlik önlemleri ile eve giren Haberal, doğruca annesinin tabutunun bulunduğu odaya girdi.

TABUTU GÖRÜNCE FENALAŞTI

Annesinin tabutu başına gelen Haberal, bir süre sonra yanında bulunanlardan su istedi. Fenalaşan Mehmet Haberal, tekrar evden çıkartıldı. Ambulansa bindirilen Mehmet Haberal, jandarma eşliğinde bir süre önce satın aldıkları Pembe Köşk'e hareket etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!