Geri Suudi Arabistan'dan, yeni Hac açıklaması

Suudi Arabistan'dan, yeni Hac açıklaması

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanı Macid Abdullah el-Kasabi, koronavirüs nedeniyle Hac organizasyonuna ilişkin düzenlemelerin duyurulmasının geciktiğini söyledi.

07 Haziran 2021 Pazartesi, 01:22 - Dünya
A
Suudi Arabistan'dan, yeni Hac açıklaması

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Enformasyon Bakanı Macid Abdullah el-Kasabi, ülkesinin Kovid-19'la mücadelede dünyada ilk sırada yer aldığını belirtti.

"BU SENEKİ HAC ORGANİZASYONLARI GECİKTİ"

Kovid-19'un sürekli mutasyona uğraması ve birçok ülkede aşılara ulaşım imkanı olmaması gibi etkenlerden dolayı bu yılki Hac organizasyonuna ilişkin düzenlemelerin duyurulmasının geciktiğini aktaran Kasabi, yakın zamanda Hac ve Sağlık bakanlarının bu yılki Hac organizasyonuyla ilgili açıklamaları yapacaklarını ifade etti.

ÜLKE NÜFUSUNUN YÜZDE 40'I AŞILANDI

Kasabi, ülkesinde şu ana dek yaklaşık 15 milyon kişiye Kovid-19 aşısı yapıldığını, ülke nüfusunun yüzde 40'ının aşılandığını duyurdu.

Kovid-19 aşısı yaptırmanın zorunlu olmadığını belirten Kasabi, "Koronavirüs salgını, mutasyona uğrayan, hızlı yayılan ölümcül bir hastalıktır. Aşı kullanımı zorunlu değil ancak, kişinin kamuya ait alanlara çıktığında, resmi dairelere ve özellikle alışveriş yerlerine gitmek istediğinde aşı olması gerekir. Önce insan sağlığı. Kraliyet, bunu gerçekleştirmek için sert önlemler almıştır" diye konuştu.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


07 Haziran 2021 Pazartesi, 01:22
A