Geri Süleyman Soylu'nun kurduğu sigorta şirketinden THY iddiasına yalanlama

Süleyman Soylu'nun kurduğu sigorta şirketinden THY iddiasına yalanlama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta, organize suç örgütü lider Sedat Peker'in THY ile ilgili iddialarını yalanlayarak THY ile geçmişte veya bugüne dair herhangi bir ilişkisi olmadığını açıkladı.

30 Mayıs 2021 Pazar, 17:56 - Güncel
A
Süleyman Soylu'nun kurduğu sigorta şirketinden THY iddiasına yalanlama
10:37 Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarına yanıt verdi

İLGİLİ VİDEO

Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarına yanıt verdi

Engin Sigorta'dan yapılan o açıklama;

1996 yılında Gaziosmanpaşa'da kurulmuş, 25 yıldır aynı yerde ticari faaliyetlerini sürdüren, ülkemizin önde gelen sigorta şirketlerinin acenteliklerini bünyesinde barındıran ve gerek ciro gerekse personel kapasitesi bakımından sigorta acente sektöründe orta ölçekte sayılabilecek bir sigorta acentesiyiz.

Kurucumuz Sayın Süleyman Soylu'nun siyasi kimliği dolayısıyla, kaynağı ve maksadı belli ancak temelsiz iddialarla siyaset gündemine çekilmeye çalışıldığımız daha önce de vaki olmuştur. Sayın Soylu'nun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğu 2014 yılında, FETÖ kaynaklarının servis ettiği, bir muhalefet milletvekilinin de meclise soru önergesiyle getirdiği "Uçaklarının sigorta işlemlerini yaptığı" gibi mesnetsiz, mesnetsiz olduğu kadar sektör işleyişine de aykırı bir iddiaya ne yazık ki konu edilmiş, bu asılsız iddialarla ilgili gerekli açıklamayı, kamuoyu ile paylaşmıştık.

Engin Sigorta ve Aracılık Hizmetleri'nin ne Türk Hava Yolları ile ne de ülkemizin büyük holdingleriyle; hiçbir ticari bağı, ilişkisi, herhangi bir sigorta ilişkisi, geçmişte olmadığı gibi bugün de söz konusu değildir. Sigortacılık tekniği gereği, yaptığımız bütün işlemler, ana şirketlerin dijital altyapıları üzerinden gerçekleşmekte olup, tüm acentelerde olduğu gibi bizim işlemlerimiz de bu sistemlerde kayıt altındadır.

İddia sahipleri, gerekli başvuruları yaparak iddiasını ispat imkanına sahiptir ve bununla mükelleftir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur ;

ENGİN SİGORTA VE ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün de daha önce sosyal medya üzerinden sigorta şirketi iş birliği hakkında açıklamada bulunmuştu.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, şirkete ait uçakların sigorta işlemlerinin Albatros Brokerlik üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.

İşte THY tarafından yapılan açıklamanın tamamı:

"Bazı sosyal medya kanalları ve internet haber mecralarında uçaklarımıza sigorta hizmeti sağlayan şirket ile ilgili yanlış bilgiler yayıldığı görülmüştür.

Dünyanın en saygın havayolu şirketlerinden biri olarak operasyonel süreçlerimizde hizmet kalitesini uluslararası ölçekte kanıtlamış, havacılık odaklı şirketler ile iş birliği gerçekleştiriyoruz.

Tüm uçak gövde ve sorumluluk sigortalarımız ile ilgili de yurt dışı merkezli ve özellikle havacılık sigortaları konusunda uzmanlaşmış sayılı şirketlerden olan Albatros Brokerlik ile çalışıyoruz.

Küresel havacılık endüstrisinin zor günlerinde dahi ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanında başarıyla dalgalandıran Türk Hava Yolları ailesi olarak, markamızın itibarına zarar vermek isteyen bu kirli niyetleri kınıyoruz.

Halka açık ve denetlenen bir şirket olduğumuzu hatırlatarak her türlü kanuni hakkımızı saklı tutuyoruz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


30 Mayıs 2021 Pazar, 17:56
A