Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Suçları olmazsa

Fenerbahçe eski yöneticisi ve başkan adayı Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım'la ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Suçları olmazsa

Telegol programına konuşan Şadan Kalkavan, "Aziz Yıldırım'a komplo mu yapıldı?" sorusuna, "Bir komplo olduğuna inanmıyorum. Ama 60 senedir futbolun içerisindeyim ve 17 sene futbol oynamış bir insanım. Amatör zamanımızda dahi böyle şikelerle hep karşılaşırdık. Ama yasa çıktıktan sonra bu eylemlere girersek yasaya karşı gelmiş oluruz" dedi.

"ONUN DURUMUNA DÜŞMANIM DAHİ DÜŞMESİN"
Aziz Yıldırım'ın içeride olmasına neden olan olayları Fenerbahçe'nin şampiyonlukları ve Fenerbahçe için yaptığını vurgulayan Kalkavan, "Onun durumuna düşmanım dahi düşmesini istemem. Suçsuz bir insanı bu kadar içeride tutuyorlarsa, o zaman büyük bir yanlışlık vardır. Bir şeyler var ki bu kadar içeride tutuyorlar. Şike olayı tespit edildiyse kimsenin yapacağı bir şey yok. TFF başkanı bile yapamaz. Neticede TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar da Fenerbahçeli. Bir Fenerbahçeli Fenerbahçeyi küme düşürmek istemez" şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE'Yİ KÜME DÜŞÜREN BAŞKAN OLARAK TARİHE GEÇECEK"
Mehmet Ali 'nin bir tek hatası olduğunu kaydeden Kalkavan, "Aydınlar ilk televizyona çıktı, 'Hukuk sürecini bekleyeceğiz. Yargısız infaz olmaz' dedi. Ondan sonra UEFA müfettiş gönderdi. Müfettiş savcının yanınıda kısa bir süre kaldı ve Mehmet Ali Aydınlar verdiği sözden geri döndü. Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne göndermeme kararı aldı" dedi.

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye vermiş olduğu hizmetlerin inkar edilemeyeceğini vurgulayan Kalkavan, "Ama hukuk ceza verirse, Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi küme düşüren başkan olarak tarihe geçecektir" ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir'i de eleştiren Kalkavan; "İstifası beni hayal kırıklığına uğrattı. Tam bir kaybeden komutan edasıyla hareket etmiştir. Sonra araya bazı isimler girdi yapmış olduğu hatayı geri aldı" dedi.

"YÖNETİMDE GÖREV ALABİLİRİM"
Yönetimin olaganüstü seçime gitme k ararının doğru olmadığını söyleyen Şadan Kalkavan, "4-5 ay sonra zaten kongre zamanı. 4-5 ay sonra yeniden başkanlık seçimi olacak. Şimdi kendi aralarından başkan seçerek mevcut yönetimle işlerin yürümesinin doğru olacağına inanıyorum. Başkanlık defterini kapattım. Ama inandığım güvendiğim bir başkan adayı olursa yönetici olarak görev alabilirim" diye sözlerini bitirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!