Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Stadyum gibi spor salonu

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Nilüfer'de 1995 yılında temeli atılan 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonunun inşaatı yükseliyor. Görünümüyle stadyumu andıran salonu görenlere parmak ısırtıyor.

Stadyum gibi spor salonu

 


Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Nilüfer'de 1995 yılında temeli atılan 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonu nihayet sonlanıyor. Ödenek yetersizliğinden dolayı atıl durumda olan spor salonunun inşaatı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından atılan temelin ardından çalışmalar hız kazandı.

NİHAYET BİTİYOR

59 bin metrekarelik alana temeli atılan Nilüfer Spor Kompleksi'ne tam 14 yıldır ödenek ayrılmayınca temelde otlar bitmişti.  İlk olarak 2 bin 500 kişilik spor salonu olarak planlanan kompleksin kapasitesi Spor Bakanı Fikret Ünlü döneminde önce 5 bin kişilik, ardından da 7 bin 500 kişiliğe çıkarıldı. Ancak temeli atıldıktan sonra 6 ayrı hükümetin işbaşına gelmesine rağmen ödenek yetersizliği sebebiyle kompleks bir türlü bitirilemedi. Komplekse 2009, 2010 ve 2011 yılı bütçelerinden ödenek ayrılmazken, şimdilerde Ataevler'de yükselen spor kompleksinin inşaatı görenlere parmak ısırtıyor.

DÜNYA STANDARTLARINDA

Bursa'nın Dünya ve Avrupa standartlarında uluslararası müsabakaların rahatlıkla yapılabileceği spor kompleksinde iki adet antrenman salonu, masa tenisi ve bilardo salonu, eğitim salonu, soyunma odaları, antrenör ve hakem odaları, çalışma ofisi ve masaj odaları bulunacak. Engelliler için ise gerekli tasarımlar yapılacak.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!