Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sputnik aşısının resmi hesabı kısıtlandı

Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşısının resmi Twitter hesabı kısıtlandı.

Sputnik aşısının resmi hesabı kısıtlandı

Sputnik V'in resmi Twitter hesabına erişim, site tarafından tam olarak belirtilmeyen 'hesaptaki olağan dışı etkinlik' nedeniyle 'geçici olarak' kısıtlandı.

RDIF: Twitter üzerinden aşı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Sputnik V koronavirüs aşısının Twitter hesabına erişim engelinin getirildiğini duyururken, sebebinin araştırıldığını bildirdi. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu'nun açıklamasında, "Twitter üzerinden aşı ve nasıl çalıştığı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk. Twitter üzerinden, Astra Zeneca'ya Sputnik V aşısının bir bileşenini kullanmasını teklif ettik ve ortak klinik araştırmalarla ilgili anlaşmaya vardık" ifadesine yer verildi. RDIF, tüm takipçilerine Twitter ile iletişime geçerek hesabın tekrar erişime açılmasını istemeleri çağrısında bulundu.

Dünyada tescillenen ilk koronavirüs aşısı

Sputnik V aşısı, Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Ulusal Araştırma Merkezi tarafından geliştirilmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 11 Ağustos'ta koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıklamış ve böylece Rusya, koronavirüs aşısını tescilleyen ilk ülke olmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!