Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Son yıllarda en çok rinoplasti yapılıyor (ÖZEL HABER)

Kulak, burun, boğaz rahatsızlıkları hepimizin günlük hayatta oldukça sık karşılaştığı hastalıkların başında geliyor. Son yıllarda temel rahatsızlıklar bir yana estetik müdahaleler için kulak burun boğaz bölümünün yolunu tutanlar da büyük artış gözleniyor. Özel Anadolu Hastanesi'nden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ayhan Dağaşan, kulak burun boğaz bölümünde karşılaşılan hastalıklardan ve son yıllarda yüze yapılan müdahalelerin, hangi alanda arttığından bahsetti.

Son yıllarda en çok rinoplasti yapılıyor (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Hepimiz, kimi zaman öksürük, kimi zaman burun akıntısı, kimi zaman kulak ağrısı gibi şikayetlerle doktorların yolunu tutuyoruz.

En sık karşılaşılan kulak burun boğaz rahatsızlıklarını, Özel Anadolu Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümünden Op. Dr. Ayhan Dağaşan'la konuştuk.

Dağaşan, temel kulak burun boğaz problemlerinden bahsetti ve "Hastalıkların yanı sıra, yüzde estetik cerrahisiyle alakalı girişimler daha popüler olmaya başladı. Özellikle rinoplastinin (burun estetiği) son yıllarda oldukça fazla yapıldığını söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

KULAK BURUN BOĞAZ RAHATSIZLIKLARI NELERDİR?

Op. Dr. Ayhan Dağaşan, Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümünde sık karşılaşılan rahatsızlıklar hakkında şöyle konuştu: "Kulakla alaklı işitme azlığıyla başlayıp, akıntılı kulak hastalıklarına kadar uzanan pek çok rahatsızlık var. Belli dönemlerde dış etkenlerden dolayı oluşan dış kulak rahatsızlıkları olabiliyor. Uğultu, çınlama, baş dönmesi şikayetleriyle kendini gösteren hastalıklarımız da var. Bizler, kulak konusunda bu tarz hastalıklarla ilgili olarak hastalarımıza hizmet veriyoruz. Burunda ise sinüzit, burun tıkanıklığı, alerji gibi hastalıklara karşılabiliyoruz. Alerjiler mevsimsel ya da yıl boyu süren alerjiler olarak karşımıza çıkabiliyor. Boğazda özellikle bademcik ve ağız kokusu problemleriyle sıkça karşılaşıyoruz. Boğaz reflüsü dediğimiz mide ve yemek borusu rahatsızlıklarına yönelik tedavilerimiz de var. Baş-boyun bölgesinde boyun kitleleri, tiroid hastalıkları ve lenf bezesi gibi hastalıklara yönelik tanı ve tedavi girişimlerimiz oluyor."

SON YILLARIN EN POPÜLER UYGULAMASI RİNOPLASTİ

"Hastalıkların yanı sıra, yüzde estetik cerrahisiyle alakalı girişimler daha popüler olmaya başladı" diyen Dağaşan, "Son dönemde en popüler estetik rinoplasti, sonrasında bir sıralama yapacak olursak; kepçe kulak ameliyatları, dudak dolgusu, dudak kaldırma operasyonları, göz kapakları operasyonları, yüzde dolgu botoks uygulamaları şeklinde yaptığımız uygulamalar oldukça sık tercih ediliyor. Özellikle rinoplastinin son yıllarda oldukça fazla yapıldığını söyleyebiliriz. Şöyle bir sloganımız var; 'Güzel nefes alan ve güzel burunlarla gülen yüzler.' Hastalarımız mutlu etmek ve yüzlerini güldürmek için, koronanın iyice arttığı bu dönemde, her kurala titizlikle uyarak hastalarımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!