Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şok iddia: Uzaylılar yaptı!

Rusya'ya düşen göktaşı için, Sirius UFO Merkezi'nden ilginç açıklama...

Şok iddia: Uzaylılar yaptı!

RUSYA'da Ural bölgesine düşen ve 1200 kişiyi yaralayan, onlarca eve, araca zarar veren meteorla ilgili "uçuk" bir iddia gündeme geldi. Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'nin iddiasına göre, göktaşı yere çarpmadan önce tanımlanamayan bir cismin müdahalesi ile parçalara ayrılıyor ve yeryüzündeki hasar azaltılıyor. Sirius'a göre görüntülerde montaj da yok... Bu cismin bir UFO olduğu iddia ediliyor.
'GERÇEK SAKLANIYOR'

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Rus ve Amerikalı resmi yetkililer tarafından bilinen gerçeğin halktan gizlenmeye çalışıldığını öne sürdü. Cismin balistik füze olduğu yönünde çıkarılan dedikoduların Rus hükümetinin kendisi tarafından yalanlandığını açıklayan Akdoğan, cismin UFO olduğunu iddia etti.

HİROŞİMA'DAN 20 KAT BÜYÜKTÜ

RUSYA'nın zararı 33.5 milyon doları buldu. Yaklaşık 10 ton ağırlığında olduğu tahmin edilen meteorun atmosfere girişi sırasında meydana gelen patlamanın gücünün ise 300 kilotonu aştığı belirtiliyor. NASA patlamanın 1945'te Hiroşima atom bombası patlamasından yirmi kat daha büyüktü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!