Geri Sofi Nurettin'in saklandığı in böyle vuruldu

Sofi Nurettin'in saklandığı in böyle vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, PKK'nın sözde Suriye genel sorumlusu "Sofi Nurettin" kod adlı teröristin saklandığı mağaranın vurulma anına ait görüntüleri paylaştı.

18 Mayıs 2021 Salı, 14:43 - Güncel
A
Sofi Nurettin'in saklandığı in böyle vuruldu
00:28 Sofi Nurettin'in saklandığı in böyle vuruldu

İLGİLİ VİDEO

Sofi Nurettin'in saklandığı in böyle vuruldu

PKK'nın sözde Suriye genel sorumlusu "Sofi Nurettin"e yönelik düzenlenen operasyonu anı paylaşıldı. 

Milli İstihbarat Teşkilatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği ortak operasyonda terör örgütünün Suriye sorumlusu Sofi Nurettin kod adlı terörist etkisiz hale getirilmişti. Haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. o kritik operasyona ilişkin görüntüler paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladıkları gibi terör örgütü PKK/KCK/PYD/YPG'nin sözde üst düzey sorumlusu Sofi Nurettin kod adlı terörist, Irak'ın kuzeyinde saklandığı delikte TSK ve MİT'in koordineli operasyonuyla etkisiz hâle getirildi. INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan, 2015-2020 yılları arasında PKK/KCK-PYD/YPG'nin Suriye Genel Sorumlusu olan Sofi Nurettin kod adlı teröristin Irak'ın kuzeyine geçmesi; YPG/PYD'nin PKK/KCK terör örgütünün Suriye uzantısı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin üst düzey sorumlusunu sınır ötesinde başarılı bir operasyonla etkisiz hale getiren TSK ve MİT'in isimsiz kahramanlarını kutluyoruz. Ülkemizi ve asil milletimizi hedef alan hiçbir terör örgütü ve hiçbir terörist hesap vermekten kaçamayacaktır!" denildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


18 Mayıs 2021 Salı, 14:43
A