Geri 'Şişman' olduğu için spor salonundan atılan kadın gözyaşlarına boğuldu

'Şişman' olduğu için spor salonundan atılan kadın gözyaşlarına boğuldu

Kanada'nın Alberta eyaletinde bir kadın, kilo vermek için gittiği spor salonunda şoke eden bir olayla karşılaştı. Kıyafetinden göbeğinin göründüğünü söyleyen yetkililer kadını 'şişmanlıkla' suçlayıp salondan attı

26 Haziran 2021 Cumartesi, 13:39 - Dünya
A
'Şişman' olduğu için spor salonundan atılan kadın gözyaşlarına boğuldu

Mart ayından beri TikTok videoları çekerek kilo verme yolculuğunda kendisini motive eden Kanada'nın Alberta eyaletinden 26 yaşındaki Shelby Rodriguez adlı kadın, bu kez gözyaşları döktüğü bir video paylaşımında bulundu.

Genç kadının iddiasına göre, gittiği spor salonunda görevli yetkili tarafından kıyafetinin salona uygun olmadığı, ancak yine de egzersiz yapmasına izin verildiği ifade edildi. Ancak spor yapmaya başladıktan 15 dakika sonra yanına gelen bir antrenör kendisine salondan ayrılmasını söyledi. Yaşadığı olayı anlattığı bir video çeken kadın, "Az önce spor salonuna gittim, resepsiyondaki kadın salonda 'spor sutyeni' giyilmesine izin verilmeyen bir politikaları olduğunu ve göbeğimizin görünmemesi gerektiğini söyledi. Ama neyse, bu seferlik sorun değil, bir dahaki sefere haberiniz olsun diyerek girmeme izin verdi" dedi. 

Kıyafetinin nasıl göründüğünü de videoda gösteren kadın, yüksek belli bir tayt ve askılı bir spor sutyeni giydiğini söyledi.  Rodriguez, "Tamam sorun değil diyerek sporumu yapmaya gittim, koşu bandındayken 15 dakika sonra antrenör yanıma gelip gitmemi istedi, çok utanıyorum" diyerek ağlayan kadına sosyal medya kullanıcılarından destek geldi.

Genç kadın gittiği spor salonunun adını vermek istemezken, bazı kullanıcılar ise 'aşırı duygusal' davrandığını söyledikleri kadına çoğu spor salonunun benzer kuralları olduğunu söyledi. 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


26 Haziran 2021 Cumartesi, 13:39
A