Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sinemaya seyirci kalmayın

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan 'Karagöz Sinema Atölyesi', sinemaya meraklı vatandaşları beyaz perdenin usta isimleriyle buluşturacak.

Sinemaya seyirci kalmayın

 

Büyükşehir Belediyesi, 'Bursa Sinema Günleri' projesiyle 7'den 77'ye tüm vatandaşları sinemayla buluştururken, bir yandan da 'Sinemaya Seyirci Kalmayacağız' fikrinden hareketle 'Karagöz Sinema Atölyesi'ni hayata geçiriyor. Bursalı meraklılarına sinema sektörüyle ilgili teorik ve pratik bilgiler vererek, seyirci kalitesini artıracak olan programda, atölye çalışmaları 21 Ocak Cumartesi günü başlayacak. Tayyare Kültür Merkezi'nde, saat 20.30'da gerçekleştirilecek olan ilk seminerde, 'Sinema Kültürü ve Oyunculuk' konusu ele alınacak. Sinema sevdalılarının Halil Ergün, Altan Erkekli, Erkan Can, Salih Kalyon, Erdal Tosun, Ahmet Yenilmez, Ulvi Alacakaptan, Neriman Uğur ve Tuncer Salman gibi usta sanatçılarla bir araya geleceği program, 9 hafta sürecek.
Sinemaya gönül veren ve mesleki geleceğinde sinema emekçileri arasında yer almayı hedefleyen vatandaşlar, başvurularını Tayyare Kültür Merkezi'nden yapabilecekler ve programla ilgili detaylı bilgiye de 220 88 47 - 220 88 48 numaralı telefonlardan ulaşabilecekler.

Sinemaya seyirci kalmayın Sinemaya seyirci kalmayın Sinemaya seyirci kalmayın Sinemaya seyirci kalmayın Sinemaya seyirci kalmayın Sinemaya seyirci kalmayın Sinemaya seyirci kalmayın
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!