Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Silahlar kitap oldu

İZMİR'de iki yıl önce başlatılan 'Oyuncak Silahını Getir Kitabını Götür' kampanyası Karabağlar'da serseri kurşunla hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'a atfedilerek 'Çiçekler Solmasın, Umutlar Sönmesin' sloganıyla ulusal boyuta taşındı. Çeşitli illerdeki 54 ayrı Hayal Dünyası mağazasına oyuncak silah getiren çocuklara, hikaye kitabı ve oyuncak hediye edilecek.

Silahlar kitap oldu

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) ve Hayal Dünyası oyuncak mağazaları, çocukları şiddetten uzak tutmak amacıyla Türkiye genelinde 'Çiçekler Solmasın, Umutlar Sönmesin' kampanyasını başlattı. Kampanyanın açılış törenine İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan, Hayal Dünyası oyuncak mağazaları sahibi Adil Özyiğit, vücuduna isabet eden serseri bir kurşunla hayatını kaybeden Umut Ceylan'ın babası Ufuk Ceylan ve annesi Gülhan Ceylan katıldı.

OYUNCAĞINI DAHİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ

İzmir Valisi Mustafa Toprak, silahların patlamadığı ve sivil silahlanmanın yaşanmadığı bir dünya dilediklerini söyledi. Çocukların ilk önce aile içinde şekillendiklerini daha sonra ise çevresel etkiler ile hayatlarına yön verdiklerini belirten Vali Toprak, "Çocuklarımızın ellerinde oyuncak silah dahi olsun görmek istemiyoruz. Silahın kullanımının acılar yaşanmadan önce engellemesi gerekiyor. Geleceğin teminatı olan çocuklar ve gençleri olumsuzluklardan uzak tutmalıyız" dedi.

UMUTLAR KAYBOLMASIN

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan da, projeyle çocukların silahtan soğuyarak ileride yaşanacak acıların önüne geçmeyi dilediklerini söyledi. Hayal Dünyası oyuncak mağazaları sahibi Adil Özyiğit ise, çocukların yarınlar için umut olduğunu ve umutları kaybetmemek için bu projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

BİR HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Konuşmalar ardından Hayal Dünyası mağazasına oyuncak silah getiren çocuklara hikaye kitabı ve oyuncak hediye edildi. Bir hafta boyunca devam edecek kampanya, çeşitli illerdeki 54 ayrı Hayal Dünyası oyuncak mağazasında sürecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!