Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sigortayı ucuz ödemek isteyenlerin plaka kurnazlığı

Kasko primi ve yüksek sigorta bedeli ödemek istemeyen sürücüler, plakalarını Anadolu illerinde tescil ettiriyorlar.

Sigortayı ucuz ödemek isteyenlerin plaka kurnazlığı

Haber 7'den Ömer Timur'un haberine göre, daha az prim bedeli ödemek isteyen sürücüler ise çözümü Anadolu illerinde buldu. Özellikle İstanbul'da sürücüler doğup büyüdüğü Anadolu illerinde plakalarını tescil ettirerek yarı fiyatına sigorta yaptırıyor.

SİGORTA BEDELİ ARACIN HASAR DURUMUNA GÖRE ARTIYOR
Geçen yıl otomobil için 300 lira olan zorunlu sigorta bedeli hasar durumuna göre 2-3 katına kadar yükselirken, düzenlemeden en çok İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yaşayan sürücüler zarar görüyor. Sigorta şirketleri trafik yoğunluğunun bulunduğu şehirlerde hasar riskini hesaba katarak sürücülere daha fazla fatura çıkarıyor.

BÜYÜK ŞEHİRLERİN SİGORTA FİYATLARI
Türkiye Sigortalar Birliğinin tavsiye edilen fiyatlarına göre Nevşehir, Niğde, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Uşak, Kırıkkale, Karaman, Osmaniye gibi trafiği sakin olan şehirlerde sigorta için ortalama 280 lira ödeme yapılıyor. Bu oran İzmir'de 350, Ankara'da 400 İstanbul'da 450 liraya kadar çıkıyor. Taksi, minibüs ve otobüs gibi ticari araçlarda ise 4-5 katına kadar çıkabiliyor. Yüksek prim bedelleri ödemek istemeyen sürücüler de çözümü, araçlarını Anadolu illerinde tescil ettirmekte buluyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!