Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Serbest piyasada altın fiyatları (Gram altın ne kadar oldu?)

Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmelere anında tepki veren ve fiyatları anlık olarak değişen altının hareketliliği sürüyor. Altın fiyatları, internette en çok aratılan konuların başından geliyor. Altının gram fiyatı bu sabah saatlerinden itibaren 389,39'dan işlem görüyor. İşte güncel fiyatlar...

Serbest piyasada altın fiyatları (Gram altın ne kadar oldu?)

Altın fiyatlarında ufak hareketlilikler sürüyor ve gram altın fiyatları yatırımcının gündeminin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. 2 Temmuz gram altın fiyatı, 389 TL'den işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI 2 TEMMUZ

Çeyrek altın: 639,30 Lira

Yarım altın: 1.277,20 Lira

Gram altın: 389,39 Lira

Cumhuriyet altın: 2.545,10 lira

ALTIN NEDEN DEĞERLİ?

Altının geleneksel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veya zor elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, yani paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih boyunca çok güvenilir bir değer ölçüsü olarak kabul edilmiştir. Tüm bunların dışında altını altın yapan diğer önemli özellikler olarak, sadece klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendi hacmindeki sudan 19 kere daha ağır olmasına rağmen çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!