Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şehitler için kaz dağlarına tırmandılar

Türkiye'nin 12 vilayetinden Balıkesir'in Edremit İlçesi'ndeki Kaz Dağları'na gelen 280 dağcı, şehitleri anmak için zirveye tırmandılar. Bin 740 metreye tırmanan dağcılar, şehitler için saygı duruşunda bulunup fatihalar okudu.

Şehitler için kaz dağlarına tırmandılar

Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca önderliğindeki etkinliğe Ankara, Bursa, Balıkesir, Sakarya, Çanakkale, İzmir, Erzurum'un da aralarında bulunduğu kentlerden dağcılar katıldı. 280 dağcı 400 metrelik irtifadan, bin 740 metre yüksekliğindeki Kaz Dağları'nın zirvesine tırmandılar. 7 saatte Kazdağları'na tırmanan dağcılar, burada Çanakkale Şehitleri ile geçtiğimiz hafta Afganistan'daki helikopter kazasında hayatını kaybeden 12 şehidi andılar. Türk Bayrağı açıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şehitlere fatihalar okundu.
Bursa'dan da Dağcılık İl Temsilcisi Nazif Makas'ın önderliğinde, Demirtaş Dağcılık, Yeşil Bursa Dağcılık, Çelebi Mehmet Dağcılık Kulubü'nden 29 kişi katıldı. Geçtiğimiz yıllarda Uludağ'da gerçekleşen bu etkinliğin, yoğun kar sebebiyle bu yıl Bursa'da yapılamadığı, Kaz Dağları'nın tercih edildiği öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!