Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şehir Stadyumu için geri sayım

Çorlu Belediyesi tarafından yaptırılan ve Belediye Meclisi`nin oy birliği ile aldığı kararla Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu adı verilen yeni futbol sahası tamamlandı. Açılışı için gün sayan yeni futbol sahasının önümüzdeki hafta içerisinde açılmasının planlandığı kaydedildi.

Şehir Stadyumu için geri sayım


Spora ve sporcuya yaptığı katkılar ve desteklerle dikkati çeken Çorlu Belediyesi yen ibir futbol sahasını daha sporun hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Açılışı için adeta gün sayan Çorlu Belediyesi Şehir Stadı`nın önümüzdeki hafta içerisinde açılmasının planlandığı kaydedildi.

20 bin 190 metrekare alan üzerinde 7 bin 810 metrekare suni çim kaplamalı futbol sahasına Çorlu Belediye Meclisi`nin aldığı kararla Çorlu Belediyesi Şehit Stadı adı verilmişti.
Aydınlatma sistemi bulunan gece maçı oynamaya elverişli, UEFA standartlarına uygun, 2 bin 256 kişilik oturma kapasitesi bulunan tribünleri olan futbol sahasının yanı sıra tesis bünyesinde 609 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı sosyal tesis bulunuyor. Sosyal tesisin içerisinde takımlar ve hakemler için ayrı ayrı soyunma odaları da bulunuyor.

Çorlu Belediyesi`nce açılış töreni planlanan Şehir Stadyumu`nun önümüzdeki hafta içerisinde düzenlenecek olan bir törenle resmen açılması ve Çorlu`da sporun hizmetine sunulması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!