Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Saakaşvili'den Rusya'ya Azerbaycan'lı suçlama

Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Rusya'yı üstü kapalı şekilde Azerbaycan'ı karıştırmakla suçladı.

Saakaşvili'den Rusya'ya Azerbaycan'lı suçlama

Azerbaycan'da yapılan Güney Kafkasya Forumu'na Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin sözleri damgasını vurdu. İsim vermeden Rusya'yı hedef gösteren Gürcü lider, "Bazı dış güçler Azerbaycan'daki istikrarı bozmak istiyor" dedi.

Bu yıl ilki düzenlenen Güney Kafkasya Forumuna Azerbaycan ev sahipliği yaptı. 40 ülkeden iki yüzü aşkın devlet adamı foruma katıldı, Güney Kafkasya'nın bugünü ve yarını konuşuldu.

Toplantılara Azerbaycan ve Gürcistan, cumhurbaşkanları düzeyinde katılırken bölgenin diğer devleti Ermenistan foruma katılmadı.
ALİYEV: ERMENİSTAN BÖLGE İÇİN BİR TEHDİT
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in hedefinde Ermenistan vardı. Gürcistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkileri örnek gösteren Aliyev, Ermenilerin işgalci tutumunun sadece ülkesi için değil bölge için bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

İSİM VERMEDEN RUSYA'YI SUÇLADI
Foruma onu aşkın ülkenin eski cumhurbaşkanı ve lideri de katıldı. Ancak hafızalarda Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin konuşması kaldı. Saakaşvili isim vermedi, ancak hedefinde Rusya vardı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala Gürcü lider, "Bazı dış güçler Azerbaycan'daki istikrarı bozmaya çalışıyor" dedi.

Forumda ayrıca, ideal toplumların yüzleştiği problemler, geleceğin genç liderleri, dinler ve medeniyetlerarası ilişkiler ve farklı etnik grupların barış içinde yaşaması konularını konuşuldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!