Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

S3 kullanıcılarına kötü haber var

Samsung Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 kullanıcılarını üzecek bir durum ortaya çıktı. "bölgesel kilit" bulunan cihazı alanlar, istemedikleri bir tablo ile karşılaşacak.

S3 kullanıcılarına kötü haber var

Samsung Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 kullanıcısı iseniz bu habere göz atmanızda yarar var zira bir sonraki güncellemede cihazınız mevcut sim kartınız ile kullanılmaz hale gelebilir.


Akıllı telefon pazarını domine eden ve her yıl çıkardığı yeni modeller ile milyonlarca satış yapmayı başaran Samsung, 2013 yılında yeni bir uygulamayı hayata sokmaya başladı. Galaxy Note 3 ile gündeme gelen bu gelişme ile Samsung cihazlarına artık bölgesel kilit uygulamaya başladı.

Hatırlanacağı gibi Galaxy Note 3'ün üzerinde Amerika'da veya Avrupa'da çalışmak üzere ayarlanmıştır şeklinde iki farklı etiket bulunuyordu. Bu etiket, cihazların sadece bahsedilen bölgelerdeki operatörlere ait sim kartlar üzerinden çalışabilmesini olanaklı kılmıştı. Bu da özellikle yurt dışından cihaz getirmeyi düşünen kullanıcılar için kafalarda soru işareti oluşturmuştu.


Bu durumun yeni çıkan modeller ile sınırlı kalacağı düşünülüyordu ki ortaya ilginç bir iddia atıldı. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Android 4.4 KitKat güncellemesini alan Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 cihazlar da bölgesel kilide tabi tutulacak. Böylesi bir senaryonun gerçekleşmesi halindeyse örneğin ABD'den gelmiş bir Galaxy S3 veya Galaxy Note 2, ülkemizdeki sim kartlar ile çalışmaz hale gelecek ve bir yıldan fazla süredir sorunsuz kullandığınız cihazınız devre dışı kalacak.

Tabi ki Android'in özgür yapısı bu duruma da çözüm için açık kapı barındırıyor diye düşünüyoruz. Gerçi daha Samsung cephesinden konuya dair gelmiş bir açıklama da mevcut değil. Yani sadece varsayımlar ile konuşuyoruz. İlerleyen süreçte tüm bu soru işaretlerini giderecek bir bilgilendirmenin geleceğini umuyoruz.


 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!