Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Rusya, Türkiye ile charter uçuşlarını durdurdu

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye ile charter uçuşlarını 1.5 ay süreyle durdurma kararı aldıklarını duyurdu.

Rusya, Türkiye ile charter uçuşlarını durdurdu

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye'ye uçuşlarının sınırlandırıldığını söyledi. Kovid-19 salgını nedeniyle çeşitli önlemler alınacağını belirten Golikova, "Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi" dedi.

AKKUYU UÇUŞLARI KORUNACAK

İstanbul ile Moskova arasında haftada iki uçuş gerçekleştirilebileceğini kaydeden Golikova, "Ayrıca Türkiye'de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya'ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak" diye konuştu.

Süreci yakından takip etmeyi devam ettireceklerini belirten Golikova, salgınla ilgili gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesi halinde uçuşların tekrar normale döneceğini belirtti. 

Bloomberg'in haberine göre, ülke aynı dönemde Tanzanya'ya olan uçuşlar da askıya alındı.

NE OLMUŞTU?

12 Nisan'da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Rusya'dan Türkiye'ye yapılan uçak seferlerinden herhangi bir değişiklik olmadığını duyurmuştu. 

SHGM'nin Twitter'dan yaptığı duyuruda, son zamanlarda Rusya basın yayın organları ve sosyal medya kanallarında, iki ülke arasındaki uçak seferlerinin durdurulduğu, Türkiye'ye girişlerde Rusya vatandaşlarından özel PCR testi isteneceği minvalinde haber ve yayınlara yer verildiği belirtilmişti. 

Konuyla ilgili Rusya makamlarıyla yapılan görüşmeler neticesinde uçuşların durdurulması yönünde herhangi resmi karar olmadığına işaret edilen duyuruda, haberlerin asılsız olduğu bildirilmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!