Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ramazan'da göz damlanızı ihmal etmeyin!

Hastaların göz damlalarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.

Ramazan'da göz damlanızı ihmal etmeyin!

Adana Dünyagöz Hastanesi'nden Prof. Dr. İlter Varinli, oruç tutacak hastaların göz damlalarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi. Prof. Dr. İlter Varinli, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın göz damlalarının orucu bozmadığına yönelik açıklamasını da hatırlattı.

Prof. Dr. İlter Varinli, Ramazan ayında oruç tutacak olan kişiler sürekli kullandıkları göz damlalarını ihmal etmemeleri ve tedavilerinin sürekliliğine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Periyodik göz muayenesi olması gereken ve göz damlası kullanan hastaların Ramazan ayı dolayısıyla tedavilerini ertelememesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Varinli, göz damlasının orucu bozmayacağına dair Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görüşünün olduğunu da hatırlattı. Prof. Dr. İlter Varinli, şunları söyledi: "Göz, insan vücudunda kendi kendini yenileyemeyen tek organ. Bu nedenle hem erken teşhis hem de teşhis sonrası doğru ve sürekli tedavi kritik önem taşıyor. Bu yüzden göz kesinlikle ihmale gelmez ve tedavisi devamlılık gerektirir. Göz hastalarımız muayenelerini ve ilaç tedavilerini Ramazan ayı nedeni ile ertelememelidir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!