Geri Polis kamerasından 1 Mayıs

Polis kamerasından 1 Mayıs

İstanbul'da izinsiz 1 Mayıs kutlamaları sırasında çıkan olayların polis kamerasına yansıyan görüntüleri basına dağıtıldı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:22 - Yaşam
A
Polis kamerasından 1 Mayıs

Görüntülerde eylemcilerin polisle sokak aralarında giriştiği havai fişekli çatışmalar, zanlıların sokak ortasında çöp konteynerleri ile kurdukları barikatlar, camları kırılmış otobüs durakları, tahrip edilmiş işyerleri ve bankalar görülüyor. Ayrıca sapan ve taşlarla polislere saldıran eylemcilere polislerin de gaz bombası ve TOMA'lardan sıkılan suyla karşılık vermesi polis kamerasına yansıyor. Eylemcilerden birinin kürekle bir Mobese direğini kırarak yere indirmesi de kameraya yansıyor.

Öte yandan dün İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapıldığı yerler eylemciler tarafından savaş alanına çevrilmiş, toplam 72 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan zanlıların üzerinden polise karşı kullanılan sapan, bilyeler, zanlıların yüzünü saklamak için kullandıkları kırmızı renkli bezler ve gazlı müdahale esnasında kullandıkları spreyler ele geçirildiği bildirildi.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:22
A