Geri Piknik sahasında dehşet

Piknik sahasında dehşet

TEKİRDAĞ'ın Saray İlçesi'nde cezaevinden yeni çıkan 35 yaşındaki Ferdi Örnek, kendisini terk edip İstanbul'a giden eşini ikna etmesi için tartıştığı kayınvalidesi 66 yaşındaki Nazife Kaya'yı öldürdü, baldızı 15 yaşındaki Deniz Kaya'yı ağır yaraladı. Örnek, döndüğü evinde çocuklarıyla vedalaşırken jandarma tarafından yakalandı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:07 - Yaşam
A
Piknik sahasında dehşet

Olay, bugün saat 15.40 sıralarında Saray İlçesi'ne bağlı Büyükyoncalı Beldesi Bozopa piknik alanında meydana geldi. 'Uyuşturucu bulundurmak ve ticaretini yapmak' suçundan tutuklanan Ferdi Örnek, 22 gün önce cezaevinden tahliye oldu. Tahliyesinden sonra sürekli tartıştığı eşi Zeynep Örnek, önceki gün 2 çocuğunu eşinin ailesinin yanına bırakarak İstanbul'daki kardeşinin yanına gitti. Ferdi Örnek, eve dönmesi için eşini telefonda ikna edemeyince otomobil kiraladı ve kayınvalidesi Nazife Kaya'nın yaşadığı Çayla Köyü'ne gitti. Örnek, eşini ikna etmesi için kayınvalidesi Nazife Kaya ve baldızı Deniz Kaya ile görüştü. Ardından da kayınvalidesi ile baldızını yanına alarak, kiraladığı 59 TL 234 plakalı otomobille İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı.
PİKNİK SAHASINDA DEŞHET

Yolda kayınvalidesi Nazife Kaya ile tartışan Ferdi Örnek, aracı Bozopa piknik sahasına çekti. Buradaki tartışmada iyice öfkelenen Örnek, bagajdan çıkardığı pompalı tüfekle kayınvalidesi Nazife Kaya'ya, kızı Deniz'in gözleri önünde 4 el ateş etti. Daha sonra dehşete kapılan Deniz Kaya'ya yönelen Örnek, ona da 2 el ateş ettikten sonra otomobille kaçtı.

Kısa süre sonra piknik sahasında devreye gezen jandarma ekipleri Nazife Kaya ve kızı Deniz Kaya'yı yerde kanlar içinde bularak ambulans çağırdı. Sağlık ekibinin yaptığı müdahaleye rağmen Nazife Kaya olay yerinde yaşamını yitirdi. Ağır yaralı olan Deniz Kaya ile ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan genç kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

ÇOCUKLARIYLA VEDALAŞIRKEN YAKALANDI

Kiralık otomobille kaçan Ferdi Örnek, Saray İlçesi'ndeki anni- babasının evine  gitti. Burada biri 9, diğeri 6 yaşında olan çocuklarıyla vedalaşırken, jandarma ekipleri tarafından yakalanan Örnek gözaltına alındı. Çok pişman olduğunu söyleyen Örnek, "Böyle olmasını istemezdim. Eşimi çok seviyordum. Çok pişmanım" dedi.

Gözaltına alınan şüpheli Örnek'in sorgusu sürüyor.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:07
A