Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Pennsylvania'da gözaltına alınan silahlı 2 kişinin aracından sahte oy pusulaları çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) oy sayma işlemlerinin devam ettiği Pennsylvania eyaletinde Philadelphia Kongre Merkezi önünde ruhsatsız silah taşıdığı gerekçesiyle gözaltına alınan iki kişinin aracından sahte oy pusulaları çıktı.

Pennsylvania'da gözaltına alınan silahlı 2 kişinin aracından sahte oy pusulaları çıktı

Philadelphia Kongre Merkezi, seçim süresi boyunca oy pusulalarının getirip sayıldığı mekanlardan biri olarak hizmet veriyordu.

Adlarının Antonio LaMotta (61 yaşında) ve Joshua Macias (42) olduğu belirlenen ve Virginia'dan geldikleri tespit edilen iki zanlının ruhsatsız silah taşıma suçlamasıyla gözaltına alındığı, ancak savcılığın söz konusu kişilerin sahte pusulaları oy sayım merkezine götürmesinden şüphelendiği kaydedildi.

Perşembe gecesi 22.20 civarında bulunan metal rengi cip tarzı araçta yapılan aramada iki tabanca, bir ruhsatsız tüfek ve çok sayıda mermi ele geçirilirken, arabada bulunan diğer kadının serbest bırakıldığı kaydedildi.

Araçtan komplo teorisi grubu QAnon logolu ürünler çıktı

Öte yandan mahkemeye çıkarılan iki zanlıya yargıcın kefalet bedeli olarak 750 bin dolar sınırı koyarken, araçta Trump yanlısı komplo teorisi grubu QAnon'a logolarının basılı oladuğu çok sayıda etiket, yapıştırıcı ve şapka ele geçirildi.

Philadelphia Bölgesi Kamu Savcısı Larry Krasner, "Şu anda konuyla ilgili inceleme devam ediyor. Zanlılar ruhsatsız silah taşıma harici ileride daha başka suçlamalardan da yargılanabilirler." açıklamasında bulundu.

Araçların içerisinden çıkan sahte oy pusulalarının üzerinde hangi parti ve adaya mühür basıldığı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Seçimin sonucu belirleyecek kritik eyaletlerden olan 20 delegeli Pennsylvania'da Demokratlar adayı Joe Biden, yarışı uzun süre geriden takip ederken son günlerde yapılan sayımlarla rakibi ABD Başkanı Donald Trump'ın 28 bin oy önüne geçti. Pennsylvania'da Eyalet Seçim Kurulu sonuçları resmi olarak onayladığı taktirde, Biden 273 delegeye ulaşarak 2020 ABD Seçimleri'nde zaferini lan edecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!