Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Patriotlar Şubat'ta Türkiye'de

Almanya'dan Türkiye'ye gönderilecek 2 Patriot sisteminin 1 Şubat gibi Türkiye'de konuşlandırılmasının planlandığı bildirildi.

Patriotlar Şubat'ta Türkiye'de

Türkiye'nin NATO'dan talep ettiği Patriot hava savunma sistemi Almanya'nın Mecklenburg Vorpommern eyaletine bağlı Bad Sülze kenti yakınlarındaki askeri tesislerde medyaya tanıtıldı.

Burada yerli ve yabancı gazetecilere Patriot hava savunma sistemi üzerine bir brifing verildi.

Türkiye'deki Alman askerlerinin komutanlığını üstlenecek olan Albay Marcus Ellermann, brifingte yaptığı açıklamada 2-9 Ocak tarihleri arasında 2 Patriot sisteminin Almanya'dan gemiye yükleneceğini ve 1 Şubat gibi Türkiye'de konuşlandırılmasının planlandığını belirtti.

Bir grup Alman askerinin şu anda Türkiye'de görüşmelerde bulunduğunu ifade eden Ellermann, Patriotların komutasının, konuşlandırıldıktan sonra NATO'ya devredileceğini kaydetti.

Ellermann, Kahramanmaraş'ın kendileri açısından öne çıktığını dile getirdi.

Toplantıda, Patriot sisteminin nasıl çalıştığı konusunda uygulama da yapıldı.

Brifingte verilen bilgiye göre Patriot hava savunma siteminde radar, komuta aracı ateşleme merkezi ile roket rampası bulunuyor.

Patriotlar aynı anda havada 50 hedefi gözetleyip etkisiz hale getirebiliyor. Dost ve düşman tanımı yapabilen Patriotlarda ayrıca modern uydu sistemi de yer alıyor. Türkiye'ye gönderilen Patriotların bir tanesinin pac 2 diğerinin ise pac 3 olduğu ifade edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!