Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Palalı saldırganın yakalanma gerekçesi

Gezi Parkı olayları kapsamında, eylemcilere pala ile saldıran Sabri Ç. hakkında, savcılığın itirazı üzerine çıkan yakalama kararının gerekçesi belli oldu.

Palalı saldırganın yakalanma gerekçesi

 

Mahkemeden serbest bırakılan Sabri Ç.'nin tutuklanması için savcılık itiraz etmişti. Savcılığın itirazını değerlendiren İstanbul 1.Ağır Ceza Mahkemesi Sabri Ç. Hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vermişti.

YAKALAMA GEREKÇESİ

Şüpheli Sabri Ç'nin yaraladığı belirtilen mağdurlar Kaan Polat ve Kayhan Şahan'ın hakkındaki darp raporlarına atıf yapılan yakalama kararında, olay bölgesinde yer alan tanıkların beyanlarına da yer verildi. Kamera kayıtlarının incelendiğinin belirtildiği kararda, "Suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, mağdur veya başkaları üzerinde baskı kurulma girişimi hususunda kuvvetli şüphe bulunması, turizm işi ile iştigal ettiğini beyan eden şüpheli de ele geçen ve mesleğiyle mutad olmayan şekilde ele geçen suç aletinin niteliği ve adli kontrol tedbirlerinin yeterli görülmemesi nedeniyle yakalama kararı çıkartılmasına karar verilmiştir."denildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!