Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Otobüs İşletmesi ihaleye çıkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri'nin bulunduğu alan satışa çıkarılıyor. İhale 9 Ağustos'ta yapılacak .

Otobüs İşletmesi ihaleye çıkıyor

 

Arzu ÇAPAR/BURSADABUGUN.COM

Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri'nin bulunduğu alan satışa çıkarılıyor. İhale belediye encümeninde 9 Ağustos Salı günü saat 15.00'da yapılacak .

İhale şartları ise şöyle;

2401 Ada 1 ve 2 nolu Parseller: toplam alanı 37.620,16 m² dir.
Alan AVM'ler, şehir merkezi, metro istasyonu, Uludağ ulaşım aksı üzerinde stratejik bir noktada bulunmakta olup, şehrin doğu ve batısına giden metro hatlarının merkezindedir.
1/25000 ölçekli Merkez Planlama Bölgesi Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/5000 ölçekli Osmangazi Nazım İmar Planı değişikliğinde "TURİZM ALANI" tanımlanmıştır.
Plan notlarında; "Turizm Alanında turizm türleri ile kültür, eğitim, eğlence, ticaret, konut ve her türlü teknik ve sosyal altyapı alanlarından bir veya daha fazlasını kapsayan alanlar olarak tanımlanmıştır.
1/1000 Uygulama İmar Planı notları;
1) Turistik Tesis Alanında; Konaklama Üniteleri ( otel, butik otel v.b.), kültür, eğitim, eğlence, ticaret, konut ve her türlü teknik ve sosyal altyapı alanlarından bir veya daha fazlası yer alabilir.
2) Zemin altı inşaat alanı Emsale dahil değildir.
3) Emsal (E):2.00, Yükseklik (Hmax): Serbesttir.
4)Avan Proje Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanmadan uygulamaya geçilemez.
5) Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanacak projesine göre uygulama yapılır.
1- 2401 Ada 2 Parsel üzerinde T.E.K. Genel Müdürlüğü lehine 10.343,00 m2lik sahada mevcut daimi irtifak hakkı tesisi ile Sırameşeler Mahallesi 2401 Ada 5 Parsel üzerinde bulunan pilon yerinin parsel dışına deplase edilmesi işlemleri Bursa Büyükşehir Belediyesince yapılacaktır.
2- Satışa konu taşınmazların imar parseli teşekkülü için, 3194 Sayılı İmar Kanunun 15,16,18 maddelerine göre imar uygulaması Bursa Büyükşehir Belediyesince yapılacaktır. Parsellerin imar uygulamasından meydana gelecek zayiattan başka, Belediyece ilave bir zayiat talep edilmeyecektir.
3- Taşınmaz üzerinde mevcut yapılar Belediyece tahliye edildikten sonra, binaların enkazının yıkımı satın alan tarafından bedelsiz yapılacaktır.
4- Tapu devri imar uygulamasından sonra yapılacaktır.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!