Geri ÖSO'dan Hizbullah açıklamasına tepki

ÖSO'dan Hizbullah açıklamasına tepki

ÖSO komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın "Suriye'de 5 bin askerimiz varsa bu sayı 10 bin olacak" şeklindeki açıklamasını kınadı

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 16:27 - Dünya
A
ÖSO'dan Hizbullah açıklamasına tepki

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, "Nasrallah, binlerce militanını Suriye halkını katletmek için gönderdi. Militanlarını göndermeye devam ederse ona ve hareketine unutamayacağı bir ders vereceğiz, Hizbullah'ı Suriye'de vurduğumuz gibi kendi kalesinde de vuracağız" dedi.

Hizbullah'ın Suriye'ye müdahale etmesini hiçbir şekilde kabul etmeyeceklerini vurgulayan Kürdi, Suriye halkının 28 aydır Esed rejimi ile savaştığını, başka taraflardan gelecek saldırılara da karşılık vermeye muktedir olduğunu belirtti.

Beyrut'un güney banliyölerinden Ruveys bölgesinde meydana gelen patlamayla ÖSO'nun ilişkisi bulunduğu iddialarını yalanlayan Kürdi, bu tür eylemlerin "kabul edilemez" olduğunu, banliyölerde meydana gelen güvenlik zaafiyetinden militanlarını Suriye'ye göndererek Lübnan'ı krize dahil eden Hizbullah'ın sorumlu olduğunu kaydetti.
Hizbullah'ın Genel Sekreteri Nasrallah dün yaptığı açıklamada, savaşmak için kendisi ve örgütün tamamının Suriye'ye gitmeye hazır olduğunu söylemiş, "Suriye'de 5 bin askerimiz varsa bu sayı 10 bin olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 16:27
A