Geri Olimpiyat şampiyonu Gazoz Türkiye'de

Olimpiyat şampiyonu Gazoz Türkiye'de

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda final maçında İtalyan Mauro Nespoli'yi yenerek olimpiyat şampiyonu olan milli okçu Mete Gazoz Türkiye'ye geldi. Mete Gazoz'un ilk sözleri "Bu başarı için gereken her şeyi yaptık. Belki haddinden fazla antrenman yaptık, çok fazla fedakarlık yaptık..." oldu.

02 Ağustos 2021 Pazartesi, 07:26 - Spor
A
Olimpiyat şampiyonu Gazoz Türkiye'de

Herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Mete Gazoz "Madalya benim boynumda olabilir ama bu madalyayı tek başıma aldığım anlamına gelmiyor. Biz takım olarak olimpiyatlarda ilk kez madalya aldık ve bu madalya altın madalya oldu." dedi.

2016'da attığı "Tokyo'dan madalyayla döneceğim" tweet'inin hatırlatılması üzerine Gazoz "Bu başarıyı sağlamak için gereken her şeyi yaptık. Belki haddinden fazla antrenman yaptık, çok fazla fedakarlık yaptık" dedi.

5 sene boyunca inanılmaz çalışma ortaya koyduğunu belirten Gazoz "3 sene sonraki olimpiyata altın madalyası olan takım olarak hazırlanacağız. Bu sefer tam kadro 3 erkek, 3 kadın olarak katılacağız. Bu madalya sayısını belki 3 belki 4 yapacağız" ifadelerini kullandı.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Ağustos 2021 Pazartesi, 07:26
A