Geri Ölecek diye kefenini hazırladılar!

Ölecek diye kefenini hazırladılar!

Kalbi durdu, şuuru kapalıydı, solunum cihazıyla yaşatıldı.

15 Ağustos 2011 Pazartesi, 15:52 - Güncel
A
Ölecek diye kefenini hazırladılar!

Konya'da alkollü sürücünün kullandığı aracın motosikletine çarpması sonucu ağır yaralanan ve 48 gün boyunca solunum cihazıyla yaşatılan genç adam, "ölecek" diye kefeninin hazırlanmasına rağmen hayata tutundu.

Edinilen bilgiye göre, Serkan A. (28) idaresindeki otomobil 31 Mayıs 2009'da Meram Yeni Yol Caddesi'nde, Hacı Şaban Sokak Kavşağı'na hızlı bir şekilde girince önünde seyir halinde olan başka bir araca çarptı.

Daha sonra 3 ağaç ve bir evin bahçe duvarına çarpan ancak duramayan Serkan A. yönetimindeki otomobil, Bekir Büyükavcı'nın (32) kullandığı motosiklete arkadan çarptı.

Buna rağmen çarptığı aydınlatma direğiyle motosikleti altına alarak 30 metre sürükledikten sonra durabilen aracın sürücüsü Serkan A, 1.39 promil alkolü çıkarak, trafik kurallarını ihlal ettiği için tam kusurlu görüldü.

KALBİ DURDU, ŞUURU KAPALIYDI, SOLUNUM CİHAZIYLA YAŞATILDI
Ambulansla Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan ve birkaç kez duran kalbi zamanında yapılan müdahalelerle çalıştırılan Büyükavcı, "yeniden canlandırma" olarak bilinen Reanimasyon Servisi'nde tedavi altına alındı.
Kaza sonrası kafası, akciğeri ve omuriliğinde zedelenmeler, vücudunda kırıklar tespit edilen genç adam, 48 gün boyunca kaldığı servisten çıkmayı başardı.

Ardından 12 gün ortapedi, 2 ay da fizik tedavi rehabilitasyon merkezinde kalan, 18 ay iş göremez raporu alan Büyükavcı, taburcu olduktan sonra da tedavi için hastaneye gelip gitmeye devam etti.

Platinler bulunan vücudunda halen kazadan izler taşıyan Büyükavcı hala yaşadığına inanamıyor.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri ise kendilerine gelen her hastanın yaşatılması için ellerinden geleni yaptıklarını, reanimasyon servisinde durumu ağır olan ve hayati tehlikesi bulunan hastaların tedavi gördüğünü bildirdi.

ALKOLLÜ SÜRÜCÜYE 4 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI
Konya 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Mahkeme Başkanı, tutuksuz yargılanan sanık Serkan A'nın suç tarihinde gerekli dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı davrandığını, bir kişinin yaralanmasına sebebiyet verdiğinin sübuta erdiğini bildirdi.

Sanığa, suçun işleniş şekli, kusur durumu ve kural ihlali, sanığın suçtan sonraki konumu dikkate alınarak 3 ay hapis cezası verildi.
Başkan, sanığın bu cezasını, eylemi nedeniyle tıbbi raporda belirtilen, kemik kırığına neden olacak ve yaşamı tehlikeye sokacak şekilde yaralama gerçekleştiğinden cezayı 4 ay 15 güne çıkardı.

ANNESİ "ÖLECEK" DİYE KEFENİNİ BİLE ALMIŞ
Evli ve 3 çocuğu olan Bekir Büyükavcı, yaptığı açıklamada, kendisinin ve ailesinin kazadan sonra çok zor günler yaşadıklarını söyledi.

Yaşananları unutmasının mümkün olmadığını, büyük acılar yaşadıklarını belirten Büyükavcı, "Alkollü bir sürücü düzenimizi bozdu. Benden ziyade aileme çok büyük acı çektirdi. Kaza olduğunda eşim 2 aylık hamileymiş. Annem ümitsizliğe kapılıp kefenimi bile hazırlamış" dedi.

Serviste gördüğü tedavi sonrası yaşayabilen çok az kişinin olduğunu ve geçirdiği ameliyatları öğrendiğinde kendisinin bile yaşadığına inanamadığını ifade eden Büyükavcı, herkesin bildiği 'öldürmeyen Allah öldürmüyor' cümlesinin kendi durumuna çok uygun olduğunu dile getirdi.

Vücudundaki platinlerle yaşamını sürdürdüğüne dikkat çeken Büyükavcı, şunları kaydetti:

"Kendime geldiğimde çok kötüydüm. Her yerim ağrıyordu. Ameliyatlar sırasında çok kan almışım. Yaşadıklarımı bile neredeyse hatırlamakta güçlük çekiyordum. Daha yeni yeni kendime geliyorum. Yavaş, yavaş sağlığıma kavuşuyorum. Tüm bunlara neden olan alkollü bir sürücü. Dava açıldı. Geçtiğimiz aylarda sonuçlanan duruşmada sürücüye 4 ay 15 gün hapis cezası verildi. Adalete her zaman saygım var. Karara da saygı duyuyorum ama ben çok çektim. Yaşadığım maddi ve manevi zarar için tazminat davası açtım."
HABERTÜRK

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


15 Ağustos 2011 Pazartesi, 15:52
A