Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öğrencilerin etek boyunu ölçen müdüre soruşturma

Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi'nde kız öğrencilere hakaret ederek etek ve pantolon boyu ölçümü yaptığı iddia edilen okul müdürü hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Öğrencilerin etek boyunu ölçen müdüre soruşturma

Siirt'te Kurtalan Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçüp psikolojik şiddet uyguladığı iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yaşanan olay bir sosyal medya paylaşımıyla çıkmıştı. Ses kaydında okul müdürü Fersende Karataş'ın etek ve pantolon boyları ile ilgili sözleri ve hakaretleri yer alıyor.

Konunun sosyal medyada yayılmasının ardından Siirt Valiliği "psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği" iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

AÇIĞA ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde kaydedildiği iddia edilen ses kaydında, öğrencisine pantolon boyundan dolayı eleştiride bulunan okul müdürünün açığa alındığını duyurdu. Söz konusu ses kaydının sosyal medyada yayılmasının ardından harekete geçen MEB, kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yayımladı.

MEB tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, Okul Müdürü tarafından bir öğrenciye 'psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği' iddiasıyla ilgili, bahse konu olan Okul Müdürü açığa alınmış olup konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!