Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Of'ta kurban satıcıları çamurdan kurtuldu

Trabzon'un Of ilçe Belediye Başkanı Murat Saral, Of Solaklı Vadisi üzerinde kurulmakta olan kurban pazarında incelemelerde bulundu.

Of'ta kurban satıcıları çamurdan kurtuldu

Zabıta Amiri İsmail Sarıalioğlu ve Peyzaj Mimarı Musa Demir ile birlikte pazara giden Başkan Saral, kurban çadırlarını kuran esnafla birlikte sohbet etti. Pazarın kurulduğu alanın toprak yol olduğu için yağan yağmurlar sonucunda çamurlaştığını belirten Başkan Saral, "Pazar yeri baştan aşağıya kadar mıcır serildi. Zabıta Amirimiz ve Peyzaj mimarımızla birlikte çevre düzenlemelerini kontrol ediyoruz. İnşallah aydınlatma sorununu da çözeceğiz. Kurban Pazarı esnafımız en iyi şartlarda hizmetlerini sunacaklar" dedi.
Kurban pazarının içme suyu depolarının bulunduğu alanda kurulduğu yönündeki eleştirilere de cevap veren Başkan Saral, "Pazar yerimiz bu yıl ilk defa burada kurulmadı. Yıllardır burada. Bu yıl yerini değiştirmek istedik. Ancak bu büyüklükte alan bulamadık. Veteriner hekimimiz ve sağlık ekiplerimizle gerekli istişareleri ve incelemeleri yaptık. İçmesuyu havzamıza ve depolarımıza herhangi bir zararı yok. Halkımız rahat olsun. Biz de Of'ta yaşıyoruz. Bizler de, çoluk çocuğumuz da bu sudan içiyor. Halkımızın sağlığını tehlikeye atacak bir işe kalkışmayız" diye konuştu.
Pazar esnafı, Başkan Murat Saral'a teşekkür ederek "Başkanımızdan Allah razı olsun. Sorunlarımızla yakından ilgileniyor. Taleplerimizi soruyor. İnşallah aydınlatma sorunumuzu da çözecek. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!