Geri Nokia'nın yeni tableti göründü

Nokia'nın yeni tableti göründü

Vanquish kod adlı tabletin eylül ayında resmiyet kazanması bekleniyor.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 13:08 - Teknoloji
A
Nokia'nın yeni tableti göründü

Microsoft'un bir numaralı iş ortağı olan Nokia, Windows Phone tarafına geçtikten sonra akıllı telefon satışları kademeleri olarak artırırken, şirketin yeni hedefinde ise tablet sektörü var. Finlandiya merkezli üreticinin hazırlıklarını sürdürdüğü ve dönem dönem iddialara konu olan Vanquish kod adlı tabletine dair ilk görüntüler de ortaya çıktı.

Çinli bir forum sitesi tarafından servis edilen görsellerde ne yazık ki tabletin ön yüzünü göremiyoruz. Kırmızı renge sahip modelin arka bölümünde ise Nokia, Microsoft, Amerika'nın en önemli GSM operatörlerinden Verizon ve 4G LTE logolarını görüyoruz.


Windows RT işletim sistemi ile çalışacak tabletin modelin tıpkı akıllı telefon modellerinde olduğu gibi birçok renk seçeneği sunması bekleniyor. Çıkış tarihi için eylül ayının sonu işaret edilirken; Nokia'nın Windows tarafındaki ilk tablet çözümü teknik özellikler noktasında ise göz dolduruyor.

10.1-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, 2.2GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 800, Adreno 330 grafik işlemcisi, 32GB depolama birimi, microHDMI ve USB 3.0 desteği tabletin öne çıkan teknik özellikleri. 

Diğer Teknoloji ve Bilim Haberleri için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 13:08
A