Geri Netanyahu'dan provokatif açıklama: Bize saldıran ağır bedel ödeyecek

Netanyahu'dan provokatif açıklama: Bize saldıran ağır bedel ödeyecek

Gazze'den roket saldırılarına etkili şekilde yanıt vereceklerini dile getiren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gerginliğin artmasından yana olmadıklarını ancak İsrail'i hedef alanların "ağır bedel" ödeyeceğini ifade etti.

10 Mayıs 2021 Pazartesi, 23:03 - Dünya
A
Netanyahu'dan provokatif açıklama: Bize saldıran ağır bedel ödeyecek
00:58 İsrail, Filistinlilere ses bombasıyla saldırdı

İLGİLİ VİDEO

İsrail, Filistinlilere ses bombasıyla saldırdı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden atılan roketlere "güçlü şekilde" karşılık vereceklerini söyledi.

"İSRAİL'İ HEDEF ALANLAR AĞIR BEDEL ÖDEYECEK"

İsrail ve Filistin arasındaki tansiyon giderek yükseliyor. Gazze Şeridi'nden İsrail'e yapılan roket saldırılarının ardından açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'den Kudüs'e roket atılarak "kırmızı çizginin aşıldığı"nı söyledi. Netanyahu, "Kudüs'te, Gazze'de ve ülkenin başka yerlerinde birçok cepheye yayılan bir mücadele içindeyiz. İsrail büyük bir güçle karşılık verecek. Topraklarımıza, sermayemize, vatandaşlarımıza ve askerlerimize acı çektirmeyeceğiz. Bize saldıran ağır bedel ödeyecek" dedi.

NE OLMUŞTU?

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail'e yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı. Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, Gazze'de gerçekleşen ve nedeni bilinmeyen patlamada 3'ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

İsrail ordusu da düzenlediği hava saldırısında "3 Hamas üyesinin" öldürüldüğünü kaydetmişti.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


10 Mayıs 2021 Pazartesi, 23:03
A