Geri Nemlendirici sürerken bu hatayı yapmayın!

Nemlendirici sürerken bu hatayı yapmayın!

Nemlendirici kreminizi doğru sürdüğünüzden emin misiniz? Pudra.com birçok kadının düştüğü bu hataya bir son veriyor ve en doğru nemlendirici sürme tekniğini açıklıyor.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 13:22 - Sağlık
A
Nemlendirici sürerken bu hatayı yapmayın!

Cilt bakımının temel taşlarından birinin cildi nemlendirmek olduğunu söyler dururuz. Bilhassa yaşlanma karşıtı bakımda, gece ve gündüz nemlendirme adımını asla atlamamanızı öneririz.

Ne yapmanız gerektiğini artık adınız gibi ezberlemiş olmalısınız; ama uygulama tekniğini doğru bildiğinizden emin değiliz. Çünkü çevremizdeki kadınlara nemlendirici kremlerini nasıl sürdüklerini sorduk; hepsinden farklı cevaplar aldık. Ama ne yazık ki hiçbirisi doğru cevap değildi.

Pudra.com olarak hemen bu olaya el atalım dedik ve nemlendiriciyi yüzünüze nasıl sürmeniz gerektiğini iyice açıklayalım istedik. Yıllardır elinizdeki tüm güçle, aşağı yukarı hareketler eşliğinde kreminizi yüzünüze sürdüğünüzden eminiz. Oysa bunun yerine kremi önce avucunuzun içine döküp, sonra ellerinizi ovuşturarak kremi elinizin içine homojen olarak dağıtmalısınız. Ardından elinizin içindeki kremi sürerek değil, nazikçe yüzünüze bastırarak cildinize yedirmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; cildinize baskı uygulamamak, nazik hareketlerle kremi yüzünüze yedirmek... Nemlendirmedeki amacımız cildin yıllara meydan okumasını sağlamak, uygulama bunun tam tersine yol açmamalı, değil mi?

Diğer Sağlık ve Beslenme Haberleri için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 13:22
A