Geri Mucize bebek 9 aylık

Mucize bebek 9 aylık

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde yaşayan ve geçen yıl 62 yaşında baba olan ünlü şarkıcı Suavi ile 30 yaşında göğüs kanserine yakalanan eşinin 14 yıl sonra doğum yaparak dünyaya getirdiği mucize bebek Suada, 9 aylık oldu. Suavi, "Gönül ve ben çok heyecanlıyız. Yaşamımıza yeni bir renk ve heyecan geldi. Bu mucizeyi yaratan Prof. Dr. Süheyla Serdengeçti'ye sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 12:57 - Güncel
A
Mucize bebek 9 aylık

Yakaköy'de yaşayan ve 15 yıl önce 43 yaşındaki Gönül Saygan ile evlenen Suavi'nin geçtiğimiz yıl 1 Ağustos'ta dünyaya gelen kızı Suada, 9 aylık oldu. Yakaköy'deki meyve bahçeleri arasında yüzme havuzlu villada yaşayan ve Suavi, "Yoldaşım" dediği Gönül Saygan'ın, 14 yıl önce göğüs kanserine yakalandıktan sonra gördüğü yoğun kemoterapi nedeniyle bebek yapmasının yasaklandığını hatırlattı. Prof. Dr. Süheyla Serdengeçti'nin uyguladığı tedavi yöntemi ile çocuk sahibi olduklarını ve sağlıklı biçimde büyüdüğünü belirten Suavi, şöyle konuştu:

"Hastalık ikimizi de şoke etmişti. Ancak ikimiz de çok inatçı, hayata bağlı ve mücadeleciydik. Kemoterapi ve cerrahi müdahalenin ardından memesinin bir bölümü alınmış, kirpikleri ve saçları kalmamıştı. Tüm bunlara rağmen Gönül ve ben teslim olmadık, mücadele ettik ve bu savaşı kazandık. Birçok kadın şu anda Gönül'ün durumunda olabilir. Çünkü biz bu mücadelede 13 yıl bebek düşünemez haldeydik. Gönül için doktorların 'Normal yallardan bebek sahibi olabilir' demesi üzerine bu şansı kaybetmemeyi düşündük. Gönül anne olma hakkını kullandı ve bugün bir bebeği var. Cerrahi müdahale gördüğü memesinden bebeğini emziriyor. Oradan ona pınarlar ve yaşamlar akıtıyor. Gönül ve ben çok heyecanlıyız. Yaşamımıza yeni bir renk ve heyecan geldi. Bu mucizeyi yaratan Prof. Dr.Süheyla Serdengeçti'ye sonsuz teşekkür ediyorum."


BİR MUCİZEYİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bebeğini bir an olsun kucağından bırakmayan Gönül Saygan ise mesleki kariyerinin çok üst noktasında ve büyük bir aşkın içerisindeyken kanserin kapısını çaldığını söyledi. Saygan, "Kanser olduğum söylendiği an çok kötüydü. 'Bundan sonra ne yapabiliriz?' diye düşündük. Kanser herkesin kapısını çalabilir, önemli olan ondan sonra nasıl bir yol izleneceği. Kadınlardan bazılarının böyle bir durumda hayata küstüğü hatta evliliklerinin sona erebildiğini biliyordum. Bu süreçte kadınlar eşlerine çok güvenmeliler. Ben doktordan çok eşim Suavi'ye güvendim, sarıldım, inandım. Sürekli yanımdaydı. Konserlerini, hayatını planlarını erteledi. Sabahlara kadar başımda bekledi. Hastalığımla ilgili benim bilmediğim konuları öğrendi. Bu mücadelede elimi hiç bırakmadı, sürekli moral verdi. Bu süreçte doktorlara hep 'Çocuk sahibi olabilir miyim?' diye sorarken 2003 yılında ameliyat olduktan yedi yıl sonra bebek sahibi olabileceğim söylendi. Suavi ile bu süreçte mücadele verirken hamile olduğumu öğrenince dünyalar bizim oldu. Şu anda kızım da ben de çok sağlıklıyız. Bizim yaşadıklarımız herkese bir örnek olabilir. Bir mucizeyi gerçekleştirdik" diye konuştu.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 12:57
A