Geri MSB duyurdu! 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi

MSB duyurdu! 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ansızın gelmeye, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz! MİT ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi. Operasyonla, terör örgütü PKK'ya ağır bir darbe vuruldu." denildi.

24 Ağustos 2021 Salı, 09:35 - Güncel
A
MSB duyurdu! 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi
01:40 Milli Savunma Bakanı Akar, Asos bölgesine düzenlenen hava operasyonunu yönetti

İLGİLİ VİDEO

Milli Savunma Bakanı Akar, Asos bölgesine düzenlenen hava operasyonunu yönetti

00:44 MSB duyurdu! 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi

İLGİLİ VİDEO

MSB duyurdu! 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne karşı etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmektedir.

Bu kapsamda; 200 kilometre derinlikteki Irak'ın kuzeyi Asos bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere, Millî İstihbarat Teşkilatı ile koordineli olarak 24 Ağustos 2021'de hava harekâtı düzenlenmiştir.

20'den fazla uçağın katıldığı hava harekâtı ile teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 28 hedef imha edilmiştir.

Büyük oranda yerli ve millî mühimmat kullanılan hava harekatında terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edilecektir.

Milli Savunma Bakanı Akar, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlenen hava operasyonunu harekat merkezinden yönetti.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Akar'a, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal eşlik etti.

Akar'ın, terör hedeflerine yönelik talimatlar verdiği operasyonda, uçaklar hedefleri tam isabetle vurarak, emniyetli şekilde üslerine döndü.

Öte yandan Bakanlık, terör hedeflerinin vurulduğu anların görüntülerini de paylaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) koordinesinde gerçekleştirilen çalışma sonucu, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde tespit edilen 28 terör hedefi, sabah saatlerinde düzenlenen ve 20'den fazla uçağın katıldığı hava harekatıyla imha edilmiş, terör örgütü PKK'ya ağır darbe indirilmişti.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


24 Ağustos 2021 Salı, 09:35
A