Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısır rekabeti cinayetinin sanığı kardeşlere 18 yıl hapis

Bursa'da, kendilerinden 50 kuruş daha pahalıya mısır satan seyyar satıcıyı döverek öldürdükleri iddia edilen iki kardeş, 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mısır rekabeti cinayetinin sanığı kardeşlere 18 yıl hapis

4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapisleri istenen M.A. (35) ve R.A. (33) kardeşler, son defa hakim karşısına çıktı. Kendilerinden 50 kuruş daha pahalıya mısır satan 2 çocuk babası Kerim Yılmaz'ı döverek öldürmekle suçlanan sanıklar, haklarındaki iddiaları yalanladı. Ağabey M.Y., maktule bir fiske dahi vurmadığını söylerken, kardeşi R.Y. ise, "Maktul küfredip eline geçirdiği demir çubuklarla bize vurmaya başladı. Aramızda kavga çıktı. Ben de ona vurdum ancak öldürme kastıyla hareket etmedim. Maksadım kendimi korumaktı" dedi.
Son sözü sorulan sanıklardan M.A., "Yediğim darbelerin hepsi arkadandır. Maktul üzerime 3 kez yürümesine rağmen ben bir şey yapmadım. Suçsuzum, beraatimi istiyorum" dedi.
Diğer tutuklu sanık da son sözünde suçsuz olduğunu yineledi. Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, R.A. ve M.A. kardeşleri "kasten adam öldürmek" suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Cinayetin asli failinin belirlenememiş olması, iki kardeşin duruşmadaki iyi hali ve sabıkasız oluşlarını dikkate alan mahkeme, cezayı 9'ar yıl 4'er ay 18'er güne indirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!