Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Microsoft da akıllı saat savaşına katıldı

İlk olarak Apple ve ardından Google, LG ve Samsung'un başlattığı akıllı saat savaşına Microsoft da dahil oldu.

Microsoft da akıllı saat savaşına katıldı

Apple'ın başlattığı ve Samsung, LG ve Google'ın da dahil olduğu akıllı saat yarışının son ismi, yazılım devi Micsosoft.Wall Street Journal (WSJ) verdiği bilgiye göre, Microsoft dokunmatik ekrana sahip akıllı saat geliştirmek için çalışmalara başladı. Gazete, bu bilgiyi Microsoft tedarikçilerinde çalışan yöneticilerden aldığını belirtti.

WSJ'ye konuşan kaynaklar, Microsoft'un 2013 başında Asyalı tedarikçilerden 'saat üretiminde kullanılabilecek malzeme göndermelerini istediğini' ifade etti. Kaynaklardan bir tanesi, Microsoft'un Ar-Ge birimiyle Washington eyaletindeki Redmond bürosunda görüştüğünü söyledi.

Teknoloji sitelerinin konu hakkında yorum talep ettiği Microsoft, henüz bir açıklamada bulunmuş değil.İDDİALAR DOĞRU OLABİLİR
Mashable sitesi, geçmişte saat projelerine eğilmiş olan Microsoft hakkında çıkan yeni iddiaların doğru olabileceğini belirtti.

AKILLI SAAT FURYASINI APPLE BAŞLATTI
Microsoft, yakın zamanda Fossil ve diğer saat üreticileriyle işbirliği yaparak 'Akıllı Kişisel Nesne Teknolojisi' (SPOT) projesi üzerinde çalışmıştı. SPOT, kullanıcının bilgisayarına bir kablo ile bağlanabilecek ve borsa ve hava gibi bilgiler sunacaktı.

Akıllı saat furyası, Şubat 2013'te Apple ile başlamıştı. Samsung, geçtiğimiz ay akıllı saat üzerinde çalışacağını açıklarken, kaynaklar LG'nin de bu ürün üzerinde proje geliştirdiğini belirtmişti. Google, yarışa dahil olurken, şimdi gözler akıllı saat kavramını ilk kez ortaya atan Sony'nin üzerinde.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!