Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MHP'den iktidara Geminbeli Tüneli eleştirisi

MHP Sivas İl Başkanı Kürşat Ergün, Suşehri İlçesi Geminbeli yolu üzerine yaptırılan 400 metre uzunluğundaki tünelin 3 yıldır tamamlanamamasına tepki gösterdi.

MHP'den iktidara Geminbeli Tüneli eleştirisi

MHP Sivas Teşkilatı, Suşehri İlçesi'ni ziyaret etti. Teşkilat üyeleri ziyaret öncesinde ilçeye 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2010 yılında yapımına başlanan 400 metre uzunluğundaki Geminbeli Tüneli önünde açıklama yaptı. İç Anadolu'yu Karadeniz'e, Karadeniz'i ise Akdeniz'e bağlamak üzere, Geminbeli'nde başlatılan yaklaşık 54 kilometrelik bölünmüş yol çalışmasında, 4 kilometrelik tünelle birlikte açılması planlanan 400 metrelik tünelin tamamlanamamasına MHP'liler tepki gösterdi. MHP İl Başkanı Kürşat Ergün, iktidarın tünelin inşaatı başladığı dönemde burayı 4 ayda tamamlayacağını açıkladığını ama aradan 3 yıl geçmesine rağmen inşaatın tamamlanamadığını belirtti.

Ergün, "Bugün burada AKP hükümetinin gerçek yüzünü göstermek için mahallinde basın açıklaması yapıyoruz. 4 ayda, hatta daha da kısaltılarak 2 ayda bitirileceği açıklanan tünel maalesef 3 yıl geçmesine rağmen bitirilemedi. Tahmini 300-400 metrelik tüneli bitiremeyen AKP zihniyeti hemen hemen her ay 'Başladık, bitiriyoruz' gibi şeklinde yalan açıklamalar yapmaktadır. Biz bu filmi daha önce de seyrettik. 2011 yılı genel seçimler öncesi komşu ilçemiz Şebinkarahisar'ı Giresun'a bağlayan Eğribel Tüneli'ni yapacağız diyerek oy aldılar ama bugün o konuyla ilgili de bir adım atmadılar. Biz biliyoruz ve görüyoruz ki AKP'nin bu dönemde şapkası düştü, kelleri görüldü. İnşallah bu tüneller yapılacak olan ilk seçimlerden sonra MHP iktidarınca bitirilecektir" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!