Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Meteorolojiden Bursa için turuncu uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Bursa için turuncu uyarı yapıldı. Öte yandan Bursa Valiliği de vatandaşları olumsuz hava şartlarına karşı tedbirli olmaları konusundan uyardı.

Meteorolojiden Bursa için turuncu uyarı yapıldı!

Meteoroloji, Bursa'da zirai don beklendiğini açıklayıp bugün 18.00'dan başlayarak 21 Ocak Perşembe günü saat 09.00'a kadar geçerli olmak üzere 'turuncu uyarı' yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama, "Tarım faaliyetlerinin devam ettiği yerlerde yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

 

BURSA VALİLİĞİ'NDEN UYARI 

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde; 

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; 18.01.2021 Pazartesi (bugün) akşam saatlerinden başlayarak 21.01.2021 Perşembe sabah saatlerine kadar, tarımsal faaliyetlerin devam ettiği, ilimiz genelinde orta, yer yer (kuzey ve yüksek kesimlerde) kuvvetli  zirai don olayı beklenmektedir.

Meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!